Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bang! Gra kościana: Old Saloon

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 15 listopad 2017 16:29
  • Czytano: 1,071

Bang! Gra kościana: Old Saloon

Ilość graczy: 3-8
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15 minutZasady gry

Dodatek do gry Bang! Gra kościana nie zmienia celu zabawy, ale wprowadza pięć nowych modułów, jakich można używać w dowolnej kombinacji. Pierwszy z nich (Pyskata oraz Tchórzliwa) rozszerza podstawową wersję produkcji o dwie nowe kości Saloon, ale tylko z jednej z nich możemy korzystać podczas swojej tury (sami ją wybieramy i zastępujemy jedną z ‘podstawki’). Na kostkach pojawiły się nowe symbole – złamana strzała powoduje odrzucenie żetonu strzały dowolnego gracza, a pocisk skazuje nas na utratę punktu życia. Moduł 2 to Strzała Wodza Indian, która wprowadza do zabawy dodatkowy żeton równy dwóm zwyczajnym strzałom. Podczas dobierania strzały ze stosu, możemy wybrać Strzałę Wodza Indian. Podczas ataku Indian oznacza ona stratę dwóch punktów życia, chyba że posiadamy największą liczbę żetonów strzał, wtedy jesteśmy chronieni. Trzeci z modułów wprowadza Role specjalne, jakie dodają posiadaczom nowe umiejętności. Kolejną nowością są Nowe Postacie, a ostatnią Zjawa (możemy skorzystać przy minimum pięciu graczach). Pierwszy uczestnik (oprócz Szeryfa), który zostaje pozbawiony życia, staje się Zjawą i w dalszym ciągu ma szansę na końcowe zwycięstwo. Jeśli wyeliminowany zostanie Renegat, to otrzymuje on specjalną kartę (Duch Renegata) i staje się Zastępcą lub Bandytą (w zależności od ilości osób). Zjawa korzysta jedynie z dwóch kostek i nie jest brana pod uwagę podczas liczenia odległości przy akcji między oczy 1 lub 2.

Wśród postaci pojawił się Duch Renegata, a podstawowe zyskały Role specjalne.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Bard wprowadza kilka interesujących zmian, które potrafią namieszać w rozgrywce. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dowolnego wprowadzania każdego z modułów – tym sposobem możemy po kolei testować ich atrakcyjność, a przy okazji stopniowo poznawać nowe reguły gry. Dzięki temu stworzymy swój wariant, przy jakim będziemy się najlepiej bawić. Muszę przyznać, że rozszerzenie wnosi spory powiew świeżości, a fani Bang! Gra kościana, dla których podstawowe zasady nie są już wyzwaniem, znajdą w nim nowe możliwości, wciągające na kolejne, emocjonujące godziny. Teraz ta świetna gra imprezowa zyskała kilka ciekawych opcji, jakie nie zostały dodane na siłę, a ewidentnie dobrze przemyślane. Przy okazji Old Saloon usprawnia także kilka rzeczy, które w podstawowej wersji zwyczajnie szwankowały – wydłużenie czasu gry oraz wprowadzenie nowej funkcji dla szybko wyeliminowanej osoby (Zjawa). Nie zmienia to jednak faktu, że najlepiej smakuje w większym towarzystwie.

W grze pojawiły się także nowe postacie oraz żetony.Oprawa graficzna

Wykonanie rozszerzenia nie odbiega od produkcji Bang! Gra kościana. Elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a całość utrzymana jest w klimacie westernów. Wewnątrz pudełka znajdziemy wygodną wypraskę, instrukcję, dwie duże kości, 9 kart z rolami, 8 kart postaci, 3 karty pomocy, karta Zjawy, karta Ducha Renegata, 7 żetonów dla Zjawy, żeton strzały Wodza Indian oraz żetony punktów życia.

Oprawa graficzna utrzymana jest klimacie Dzikiego Zachodu.Podsumowanie

Jeśli jesteście posiadaczami podstawowej wersji gry, to powinniście odwiedzić Old Saloon, gdyż wprowadza on do rozrywki sporo zmian i rozwiązań, które uatrakcyjnią dotychczasową zabawę. Dzieło wydawnictwa Bard jest przy tym niedrogie oraz świetnie wykonane i idealnie sprawdzi się podczas imprez ze znajomymi.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?