Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bang! Gra kościana

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 listopad 2017 12:33
  • Czytano: 1,094

Bang! Gra kościana

Ilość graczy: 3-8
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15 minutZasady gry

Celem dzieła wydawnictwa Bard jest wyeliminowanie określonych bohaterów. Całość rozpoczynamy od rozlosowania ról, od których zależy nasze zadanie – w rozgrywce pojawiają szeryf, renegat, bandyta oraz zastępca, ale w zależności od ilości uczestników występują w różnych konfiguracjach. Misją szeryfa jest zabicie wszystkich bandytów i renegatów, a pomaga mu w tym zastępca. Bandyci natomiast muszą pozbyć się szeryfa, a renegat zostać ostatnią osobą przy życiu. Zabawa toczona jest w turach, podczas których gracze rzucają pięcioma kostkami, a następnie decydują o zostawieniu obecnego wyniku lub ponownym przerzuceniu wybranych kości (trzeci wynik jest ostateczny). Po rozpatrzeniu rezultatu rzutów tura kończy się i do walki przystępuje następny uczestnik. Co możemy zobaczyć na sześcianie? Indiańską strzałę (dobieramy żeton strzały), dynamit (utrata punktu życia i koniec tury), piwko (wybrany gracz zyskuje jeden punkt życia), gatling (wszyscy tracą punkt życia), między oczy 1 lub 2 (wybrani gracze tracą punkt życia). Jeśli uczestnik straci wszystkie punkty życia, odpada z gry, ale jeśli jego drużyna wygra, on także może cieszyć się z triumfu. Koniec rozgrywki następuje w momencie, kiedy szeryf zostanie zabity lub z życiem pożegnają się bandyci i renegaci.

Nasze cele są zależne od wylosowanej roli.Grywalność

Reguły Bang! Gra kościana są proste, chociaż przed pierwszą zabawą trzeba uważnie przestudiować instrukcję. Początkowo zdarza się do niej zerkać i wyjaśniać wątpliwości, ale etap ten nie trwa długo. Zasady dosyć szybko można opanować i w pełni cieszyć się z westernowego pojedynku. A emocje są tu spore, gdyż produkcja bazuje na rzucie kostkami. Choć może się wydawać, że wiąże się to ze sporą losowością, to możliwość trzykrotnego przerzucania daje uczestnikowi większą swobodę działania. Warto również wspomnieć o różnych postaciach, jakie posiadają odmienne umiejętności i dodają dziełu wydawnictwa Bard smaczku. Na pochwałę zasługuje także spora dynamika rozgrywki, krótki czas gry (około 15-20 minut) oraz zaskakujące zwroty akcji. Fakt, podczas tury jednego z uczestników pozostali są bierni, ale rzucanie kostkami nie trwa długo, więc i znudzić się nie zdążymy. Klimat Dzikiego zachodu dodaje emocji, ale największą frajdę przynosi rozgrywka w większej grupie – trzy lub cztery osoby to za mało, by móc poczuć ducha rywalizacji oraz nutkę niepewności, czy aby na pewno strzelamy do oponenta.

Atak Indian może pozbawić nas ostatnich nabojów, czyli punktów życia.Oprawa graficzna

Wykonanie produkcji Bang! Gra kościana jest solidne i estetyczne, a dodatkowo utrzymane w klimacie westernów. Wewnątrz pudełka znajdziemy wypraskę, dzięki której zawartość pozostaje na swoim miejscu, instrukcję, pięć dużych kostek, 8 kart z rolami, 16 kart postaci, 6 kart pomocy, 9 żetonów strzał oraz żetony życia. Na pochwałę zasługują także ilustracje znajdujące się na kartach oraz opakowaniu.

Wykonanie jest solidne, a grafika klimatyczna.Podsumowanie

Jeśli lubicie klimat dzikiego zachodu i emocjonujące gry imprezowe, to powinniście zastanowić się nad kupnem dzieła wydawnictwa Bard, jakie niesie ze sobą proste reguły oraz szybką i dynamiczną rozgrywkę. Westernowe szachy na śmierć i życie.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?