Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bystre Główki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 październik 2017 19:49
  • Czytano: 1,050

Bystre Główki

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zadaniem graczy jest wymienianie we właściwej kolejności wszystkich obiektów znajdujących się na stosie kart odkrytych. Jeśli zrobi to prawidłowo, to do głosu dochodzi następny uczestnik, a w przeciwnym razie rozdaje on zagrane karty pozostałym osobom. Zwycięzcą zostaje ten gracz, jaki po wykorzystaniu wszystkich kart, będzie posiadał ich najwięcej. Całość rozpoczynamy od potasowania talii i wyłożenia jej na środku stołu, by każdy miał dostęp do kart i widział występujące na nich obiekty. Teraz po kolei uczestnicy losują karty, układają je na stos i wymieniają wszystkie dotychczas odsłonięte przedmioty. Jeżeli rywal stwierdzi, że popełnił on błąd, to zabawa jest przerywana i następuje przejrzenie kart. Jeśli nie było pomyłki, to oskarżający rozdaje pozostałym osobom odsłonięte karty. Wśród kart możemy odnaleźć Symbole specjalne, które odpowiadają za jedną z czterech akcji – na przykład ograniczenie wymieniania do ostatnich trzech kart.

Im więcej kart na stosie, tym trudniej wymienić wszystkie obiekty.Grywalność

Bystre Główki posiadają proste reguły, dlatego wystarczy tylko chwilka z instrukcją i już możemy cieszyć się zabawą. Musimy jedynie nauczyć się znaczenia czterech Symboli specjalnych, co nie jest wyjątkowo trudne i żmudne. Produkcja oferuje nie tylko mnóstwo emocji, ale także walory edukacyjne. Dzięki grze ćwiczymy pamięć oraz koncentrację w przyjemnej i wciągającej formie. Jeśli komuś wymienianie w odpowiedniej kolejności obiektów z kart wydaje się łatwe, to grubo się myli – początek faktycznie jest raczej spokojny, ale przy większym stosie robi się gorąco i dosyć łatwo pominąć jeden z przedmiotów. Oczywiście w tytule liczy się również szczęście, gdyż nie każda nasza pomyłka musi zostać zauważona. Znaczne konsekwencje dla oskarżającego sprawiają, iż uczestnicy dokonują sprawdzenia poprawności tylko wtedy, kiedy mają niemal 100% pewność. Los może nam także pomóc, podsuwając nam odpowiednią kartę z Symbolem specjalnym. W rozgrywce rodzinnej warto wypróbować wariant kooperacyjny, w którym gracze współpracują ze sobą i mierzą się z grą.

Karty z Symbolami specjalnymi potrafią namieszać.Oprawa graficzna

Wewnątrz opakowania znajdziemy krótką instrukcję, sześć kart pomocy oraz 104 karty z obrazkami. Oprawa graficzna dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków jest bardzo kolorowa i kreskówkowa, a wykonanie wszystkich elementów solidne oraz estetyczne. Świetnie prezentuje się zwłaszcza spis zasad oraz front pudełka, jakie przypominają kartki z zeszytów szkolnych. Mała ilość elementów sprawia, że grać możemy praktycznie wszędzie, gdzie znajdziemy mały skrawek płaskiej powierzchni.

Oprawa jest kolorowa i kreskówkowa.Podsumowanie

Bystre Główki to karcianka idealna dla osób, które lubią ćwiczyć swoją pamięć i koncentrację w przyjemny oraz emocjonujący sposób. Tytuł sprawdza się idealnie w rodzinnym gronie, a jego cena jest atrakcyjna (około 20-25 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?