Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Imionki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 wrzesień 2017 19:50
  • Czytano: 2,610

Imionki

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Zadaniem graczy w dziele wydawnictwa Granna jest zbieranie kart Imionków, a zwycięzcą zabawy jest uczestnik, który po wykorzystaniu całej talii skompletuje ich najwięcej. Całość rozpoczynamy od potasowania kart i wyłożenia ich na środku stołu, by każdy miał swobodny dostęp do talii. Rozgrywkę rozpoczyna osoba z najdłuższym imieniem, a następnie do głosu dochodzą kolejni gracze. W swojej turze każdy z uczestników odsłania jedną kartę i odkłada ją na obok. Jeśli zawiera ona Imionka, jakiemu nie nadano jeszcze nazwy, to aktywny gracz wymyśla mu imię (na przykład skojarzenie związane z wyglądem stworka). Gdy karta przedstawia Imionka z nadanym już pseudonimem, wtedy uczestnicy muszą jak najszybciej wykrzyczeć jego nazwę. Osoba, która zrobiła to pierwsza, zdobywa kartę lub cały zestaw znajdujący się w stosie kart odkrytych. Może się zdarzyć, że nikt nie pamięta imienia potworka, wtedy należy nadać nowy pseudonim. W razie trudności ze wskazaniem pierwszej osoby znającej poprawną nazwę Imionka, należy pozostawić kartę na stosie. Twórcy przewidzieli również zwiększenie poziomu trudności poprzez wprowadzenie dodatkowej zasady – podanie błędnego pseudonimu jest karane utratą jednej karty.

Kto pierwszy wykrzyczy pseudonim Imionka, zdobywa punkt.Grywalność

Reguły gry Imionki są proste, a ich poznanie zajmie nam zaledwie kilka chwil. Warto także nadmienić, iż produkcja posiada sporą regrywalność – wszystko zależy od naszej kreatywności w nazywaniu stworków. Ćwiczenie kreatywności to tylko jedna z zalet tytułu. Podczas pełnych emocji rozgrywek, gracze ćwiczą też pamięć i refleks, co jest konieczne do końcowego sukcesu. Zabawa jest sympatyczna i pozbawiona negatywnej interakcji pomiędzy uczestnikami. Można również wprowadzić do gry osobę prowadzącą – najlepiej rodzica, który będzie pilnował prawidłowego przebiegu rozgrywki – zajmie się on odsłanianiem nowych kart oraz obserwowaniem reakcji graczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dzieło wydawnictwa Granna może zapewnić wiele radosnych chwil w rodzinnym gronie. Ukończenie partii zajmuje około 20 minut, dlatego każdy znajdzie czas na spotkanie z sympatycznymi Imionkami.

Dzięki Imionkom ćwiczymy pamięć,
refleks i kreatywność.Oprawa graficzna

W niewielkim pudełku zawierającym kolorowe i bajkowe ilustracje znajdziemy jedynie krótką, jednokartkową instrukcję oraz 55 sporych kart z wielobarwnymi stworkami. Wykonanie wszystkich elementów gry jest estetyczne i solidne, więc nie musimy się obawiać o kondycję naszych Imionków. Karty są sporej wielkości, dlatego nie ma problemów z odróżnieniem potworków. Autorce obrazków (Nadegda Fedotova) należą się spore pochwały, gdyż Imionki są barwne i różnorodne.

Ilustracje są sympatyczne i bardzo kolorowe.Podsumowanie

Jeśli szukacie sympatycznej gry, która idealnie sprawdzi się dla najmłodszych graczy podczas spotkań, podróży lub przyjęć, to bez wahania sięgnijcie po Imionki – produkcję ćwiczącą kreatywność, pamięć i refleks w atrakcyjnej cenie (około 25-30 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?