Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Traditional Playing Cards

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 07 wrzesień 2017 17:26
  • Czytano: 707

Traditional Playing Cards

Ilość graczy: 2+


Grywalność

Traditional Playing Cards to zestaw dwóch talii kart, które można wykorzystać do wielu rodzajów gier karcianych. Niestety wewnątrz pudełka nie znajdziemy instrukcji z zasadami, chociaż opakowanie sugeruje wykorzystanie kart do trzech wariantów rozgrywki – Brydża, Kanasty oraz Remika. Oczywiście w Internecie bez problemu możemy znaleźć reguły tych gier, ale podręczna broszurka zawsze się przydaje – osobiście nigdy nie grałam w dwie pierwsze propozycje, więc chętnie nauczyłabym się ich zasad. W przeciwieństwie do poprzednich talii kart, jakie miałam przyjemność recenzować, dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków nie zawiera dodatkowych książeczek z ciekawymi informacjami oraz specjalnych ilustracji na kartach, co nie oznacza, że talia nie zachwyca swoim wyglądem, ale o tym w następnym akapicie.

Karty przeznaczone są między innymi do Brydża, Kanasty oraz Remika.Oprawa graficzna

Traditional Playing Cards prezentują się niezwykle elegancko – po pierwsze zapakowane są w pudełko z obwolutą, po drugie wewnątrz opakowanie wyłożone jest welurem (za gatunek materiału nie ręczę), po trzecie karty wykonane są płótnowanego kartonu i po czwarte zawierają międzynarodowy awers oraz wyjątkowy rewers. Pewne jest jedno, o jakość i trwałość nie musimy się obawiać, a dzięki temu karty stanowią ciekawy pomysł na prezent.

Talia wygląda bardzo elegancko - w sam raz na prezent.Podsumowanie

Jesień i długie wieczory zbliżają się wielkimi krokami, więc jeśli nie macie propozycji na podarek dla osoby lubiącej rozegrać partyjkę Brydża, Kanasty lub Remika, to zapewniam, że dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków idealnie się do tego celu nadaje – talia wygląda bardzo szykownie, a przy tym nie ogołoci doszczętnie naszego portfela (cena około 25 złotych). Granie tymi kartami to prawdziwa przyjemność.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?