Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Wyzwania matematyczne

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 04 wrzesień 2017 16:23
  • Czytano: 4,898

Wyzwania matematyczne

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 8-11+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest odpowiadanie na zagadki matematyczne przy pomocy kart z literkami A, B i C, w jak najkrótszym czasie. Jeśli uczestnik zabawy wskaże poprawną odpowiedź, to zyskuje jeden punkt. Osoba, która wyłoży kartę z odpowiedzią jako ostatnia lub wybierze błędną opcję, nie zdobywa punktów. Rozgrywka toczy się do momentu wyczerpania wszystkich zagadek lub zdobycia przez jednego z graczy pięciu punktów. Całość została podzielona na szereg kolejnych tur, w jakich uczestnicy naprzemiennie losują wyzwanie i odczytują je, a pozostali próbują udzielić prawidłowej odpowiedzi. Aby sprawdzić wynik działania, wystarczy skorzystać z karty kontrolnej. Zdobycze punktowe warto zapisać na przygotowanej wcześniej kartce, by nie pomylić się w trakcie zabawy. Oczywiście reguły gry można dowolnie zmieniać, na przykład wyznaczyć jedną osobę do czytania wyzwań (rodzica) lub zwiększyć wymaganą do zwycięstwa liczbę punktów.

Karta kontrolna przedstawi prawidłową odpowiedź oraz sposób rozwiązania.Grywalność

Zasady gry Wyzwania matematyczne są nieskomplikowane, więc dosyć szybko możemy przystąpić do zabawy, a nowi gracze nie będą startowali z gorszej pozycji. Oczywiście kluczem do triumfu jest szybkie liczenie, oszacowywanie odpowiedzi oraz poprawne zaokrąglanie liczb. Tutaj każdy ma szansę na końcowy sukces, a braki w umiejętności kalkulacji zostaną zniwelowane dzięki odpowiedziom z kart kontrolnych, jakie pokazują właściwy sposób obliczeń. Najważniejszym atutem produkcji jest połączenie dobrej zabawy z edukacją – w szkole matematyka do głowy nie wchodzi, ale w takiej formie nauka jest przyjemna i emocjonująca. Ukończenie jednej partii powinno zająć około 15 minut, co idealnie sprawdza się podczas chwili przerwy w rodzinnym gronie.

Odpowiedzi udzielamy przy pomocy kart z literkami A, B i C.Oprawa graficzna

Jak przystało na dzieło wydawnictwa Granna z serii Squla, gra może pochwalić się sympatyczną i kolorową oprawą graficzną oraz solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. Wewnątrz niewielkiego opakowania znajdziemy: instrukcję zawierającą zasady gry, 31 kart z zadaniami, 12 kart z odpowiedziami (A, B, C), 2 karty kontrolne oraz kod dostępu do Squla.pl.

Oprawa jest kolorowa i estetyczna.Podsumowanie

Wyzwania matematyczne to świetna propozycja dla uczniów klas 3-4, którzy chcą przećwiczyć lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szacowania, liczenia i zaokrąglania przy szybkiej oraz emocjonującej zabawie. Cena gry wynosi około 15-20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przy okazji zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?