Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zabawy z ortografią

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 01 wrzesień 2017 13:41
  • Czytano: 3,057

Zabawy z ortografią

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6-8+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest uzupełnianie wyrazów przy pomocy posiadanych literek. Jeśli uczestnik zabawy zrobi to prawidłowo, to zyskuje kartę z tym wyrazem. Kiedy wszystkie karty zostaną zagrane, należy podliczyć punkty i w ten sposób wyłonić zwycięzcę. Całość została podzielona na szereg kolejnych tur, w których każdy z uczestników próbuje dopasować swoją literę do pustego miejsca w jednym z trzech wylosowanych wyrazów. Jeśli nie jesteśmy pewni odpowiedzi, możemy skorzystać z karty kontrolnej. Dodatkowo wśród kart pojawić się może dżoker, jaki zastąpi dowolną literkę. Produkcja posiada także wersję rozszerzoną, wprowadzającą więcej emocji i możliwości – aby z niej skorzystać wystarczy jedynie zastosować się do zadań umieszczonych na dole karty – Twoja kolej!, Podglądam! oraz Podbieram kartę z literką!

Dzięki karcie kontrolnej szybko sprawdzimy prawidłową odpowiedź.Grywalność

Reguły gry Zabawy z ortografią są proste, więc młodsi uczestnicy zabawy nie będą mieli najmniejszych problemów z ich nauką. Kluczem do zwycięstwa jest znajomość pisowni oraz wymowy polskich wyrazów oraz szczęście w losowaniu kar. Sprawia to, że każdy ma szansę na zwycięstwo, a braki w ortografii możemy nadrobić pomyślnością losu. Najważniejszym atutem produkcji jest jednak połączenie dobrej zabawy z edukacją – w szkole takiej formy nauki nie uświadczymy, a szkoda – każda placówka powinna nabyć ten typu tytuł i uczyć dzieci z klas 1-2 poprawnej polszczyzny. Ukończenie jednej partii dzieła wydawnictwa Granna powinno zająć około 15 minut, co idealnie sprawdza się podczas chwili przerwy w rodzinnym gronie.

Gra posiada także wariant rozszerzony.Oprawa graficzna

Jak przystało na produkcję z serii Squla, gra dysponuje sympatyczną i kolorową oprawą graficzną, a wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane. Wewnątrz pudełka o zgrabnych rozmiarach znajdziemy: instrukcję zawierającą zasady gry, 28 kart z literkami, 14 kart z wyrazami, jednego dżokera, kartę kontrolną oraz kod dostępu do Squla.pl.

Całość zapakowana jest do małego, kolorowego pudełka.Podsumowanie

Zabawy z ortografią to idealna propozycja dla najmłodszych graczy, jacy chcą przećwiczyć lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pisowni oraz wymowy polskich wyrazów przy emocjonującej rozgrywce. Cena gry wynosi około 15-20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przecież dodatkowo zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?