Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Karty ECO

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 30 sierpień 2017 19:04
  • Czytano: 746

Karty ECO

Ilość graczy: 2+


Zasady gry

Karty ECO zawierają notki historyczne oraz zasady pięciu gier – Kierki, Makao, Remik, Wist oraz 66. Pierwsza opcja pochodzi z XIX wieku, a jej celem jest uzyskanie najmniejszej ilości punktów. Kolejną grą jest Makao, które swoją nazwę wzięło od dawnej kolonii portugalskiej w Chinach. Wymaga dobrej pamięci, planowania i szczypty blefu. Następna propozycja to popularny w Polsce Remik, w jakim zadaniem gracza, jest pozbycie się wszystkich kart, a zwycięstwem cieszy się osoba, która zrobiła to najszybciej. Czwartą karcianką jest pochodzący z Anglii Wist, jaki ma łatwe zasady, jednak dla doświadczonych graczy stanowi spore wyzwanie strategiczne. Ostatnią grą jest wywodząca się z krajów niemieckojęzycznych 66, w której przydaje się dobra pamięć, dedukcja oraz refleks, a triumfem cieszy się uczestnik z 66 punktami lub ten zbierający ostatnią lewę.

Do kart dołączona jest książeczka z zasadami pięciu gier karcianych oraz broszurka informacyjna.Grywalność

Wydawnictwo Trefl-Kraków przedstawiło propozycję pięciu popularnych gier, ale oczywiście karty można wykorzystać do dowolnej karcianki wymagającej jedynie pojedynczej talii. Oprócz książeczki z zasadami, w pudełku znajdziemy broszurę edukacyjną przygotowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Zawiera ona wiele ciekawych informacji na temat recyklingu oraz obrazki prezentujące figury karciane stworzone ze szkła, plastiku, metalu i tektury. Karty ECO to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim edukacja o ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jeśli Wasz znajomy uważa segregację śmieci za marnowanie czasu, to podarujcie mu tę talię – przy okazji partyjek w Remika zostanie uświadomiony, a ilustracje uzmysłowią mu, że część niepotrzebnych rzeczy może wykorzystać w inny sposób i tchnąć w nie drugie życie.

Ilustracje na kartach udowadniają, że z niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś ciekawego.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków może pochwalić się niezwykle ciekawą i twórczą oprawą graficzną. Zarówno opakowanie, jak i broszura edukacyjna są wykonane z materiałów recyklingowych, a mimo to wyglądają estetycznie i są solidne. Dodatkowo pudełko jest bardzo wygodne i zawiera również książeczkę z regułami pięciu gier. Talia ukazała się w kolekcjonerskiej serii Excellent, dlatego karty wykonane są z dbałością i nie musimy obawiać się o ich jakość i trwałość. Na pochwałę zasługują przede wszystkim pomysłowe figury karciane, zaprojektowane ze szkła, plastiku, metalu i tektury.

Karty zapakowane są w poręczne i solidne pudełko.Podsumowanie

Karty ECO to świetny pomysł na prezent, jaki zachęca do włączenia się w ochronę środowiska naturalnego oraz sortowanie śmieci, a przy okazji może zostać wykorzystany do emocjonującej zabawy w Kierki, Makao, Remik, Wist, 66 lub wiele innych gier. Obecnie cena talii waha się w granicach 15-20 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?