Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Polska - Gra z historią

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 26 sierpień 2017 16:27
  • Czytano: 2,750

Polska - Gra z historią

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20-30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl gracze podróżują po Polsce, odwiedzają historyczne miejsca i poznają ważne wydarzenia z dziejów naszego kraju, a dzięki temu mogą przesuwać swój znacznik na torze wydarzeń historycznych, jaki biegnie dookoła planszy. Wygrywa uczestnik, któremu uda się pierwszemu dotrzeć do ostatniego pola. W swojej turze gracz rzuca kostkami i wybiera jedną z nich, następnie może przesunąć swój pionek na mapie bądź zagrać jedną z posiadanych kart. A wśród nich znaleźć możemy: wydarzenia historyczne, miasta, Orzeł Biały, Stop, Pociąg oraz Autokar. Trzy pierwsze pozwalają na przesunięcie znacznika, a pozostałe mogą między innymi zablokować jednego z oponentów lub umożliwić przesunięcie pionka na mapie. Jeśli udamy się do miasta, przy jakim znajduje się znacznik, to w ten sposób uzyskamy dodatkowe karty. Początkowo reguły gry mogą wydawać się skomplikowane, ale wystarczy chwilka i możemy bez przeszkód cieszyć się rozgrywką.

Dzięki produkcji poznamy lepiej historię oraz geografię Polski.Grywalność

Polska - Gra z historią to przyjemna planszówka, dzięki której poszerzymy swoją wiedzę z zakresu dziejów naszego kraju bez konieczności odpowiadania na pytania – wszystko odbywa się przy okazji. Zabawa jest dosyć płynna i nie ma tu większych przestojów, a partia powinna rozstrzygnąć się maksymalnie w ciągu 30 minut. Wynik jest uzależniony od szczęścia w losowaniu kart, ale również od właściwej taktyki. Tutaj trzeba dobrze się zastanowić, czy skorzystać z możliwości zagrania karty czy przesunąć swój pion na mapie i zbliżyć się do miasta ze znacznikiem bądź tego, którego kartę posiadamy. W dziele wydawnictwa Trefl walka trwa do samego końca i praktycznie każdy ma szansę na końcowy triumf. Mimo wszystko, nie polecam rozgrywki dwuosobowej, w jakiej emocje są znikome, a zabawa zbyt prosta. Przy większej liczbie uczestników na mapie Polski jest tłoczno, a obrany przez nas cel (miasto ze znacznikiem), może zostać odwiedzone przez innego gracza, zanim dorwiemy się do głosu.

Karty potrafią nieźle namieszać na planszy.Oprawa graficzna

Bez wątpienia grafika jest najmocniejszą stroną produkcji. Polska - Gra z historią może pochwalić się nie tylko świetnym wykonaniem wszystkich elementów, ale przede wszystkim całym mnóstwem pięknych ilustracji przedstawiających słynnych Polaków oraz wydarzenia historyczne. Oprócz dużych kostek, drewnianych znaczników i pionków w różnych kolorach, wewnątrz solidnego pudełka znajdziemy instrukcję, jaka krok po kroku wyjaśnia zasady gry, sporą, tekturową planszę zawierającą mapę Polski oraz tor wydarzeń, a także karty, które opisują ważne wydarzenia z dziejów naszego kraju.

W grze nie brakuje pięknych ilustracji.Podsumowanie

Najnowsze dzieło wydawnictwa Trefl udowadnia, że można dobrze się bawiąc, poprawić swoją wiedzę z historii Polski bez testowania jej. Przy okazji możemy także lepiej poznać geografię naszego kraju. Przy większej liczbie osób emocje gwarantowane!Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?