Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Karty SteamPunk

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 sierpień 2017 12:15
  • Czytano: 810

Karty SteamPunk

Ilość graczy: 2+


Zasady gry

Karty SteamPunk zawierają notki historyczne oraz zasady pięciu gier – Kierki, Makao, Remik, Wist oraz 66. Pierwsza opcja pochodzi z XIX wieku, a jej celem jest uzyskanie najmniejszej ilości punktów. Kolejną grą jest Makao, które swoją nazwę wzięło od dawnej kolonii portugalskiej w Chinach. Wymaga dobrej pamięci, planowania i szczypty blefu. Następna propozycja to popularny w Polsce Remik, w jakim zadaniem gracza, jest pozbycie się wszystkich kart, a zwycięstwem cieszy się osoba, która zrobiła to najszybciej. Czwartą karcianką jest pochodzący z Anglii Wist, jaki ma łatwe zasady, jednak dla doświadczonych graczy stanowi spore wyzwanie strategiczne. Ostatnią grą jest wywodząca się z krajów niemieckojęzycznych 66, w której przydaje się dobra pamięć, dedukcja oraz refleks, a triumfem cieszy się uczestnik z 66 punktami lub ten zbierający ostatnią lewę.

Wewnątrz pudełka znajdziemy zasady pięciu gier karcianych oraz broszurkę informacyjną.Grywalność

Karty od wydawnictwa Trefl-Kraków zawierają pięć propozycji gier, ale oczywiście możemy je wykorzystać do dowolnej karcianki wykorzystującej pojedynczą talię. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy broszurę z informacjami na temat steampunku autorstwa Zwierza Popkulturalnego. Zawiera ona wiele ciekawych wiadomości oraz pięknych ilustracji, więc jeśli interesujecie się tym stylem, to warto zaopatrzyć się w Karty SteamPunk i przy okazji emocjonujących partyjek w Wista czy Makao, możecie dowiedzieć się więcej o pochodzeniu oraz przedstawicielach tego nurtu w różnych formach. Fani growych tytułów z serii Dishonored i Bioshock będą zachwyceni. Każdy z pewnością wielokrotnie obejrzy karty oraz przeczyta broszurę, by przenieść się do magicznej epoki wiktoriańskiej i spotkać parowce, sterowce, szykowne damy oraz eleganckich dżentelmenów.

Każda karta to prawdziwe arcydzieło, jakie umili niejedną partyjkę.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków może pochwalić się wyjątkową oprawą graficzną. Opakowanie jest bardzo wygodne i solidnie wykonane, a znajdujące się wewnątrz karty ozdobione są klimatycznymi ilustracjami autorstwa Elwiry Pawlikowskiej. Talia ukazała się w kolekcjonerskiej serii Excellent, dlatego nie musimy obawiać się o jakość i trwałość wykonania. Karty do grania i podziwiania!

Talia nie tylko wygląda świetnie, ale wykonana jest z ogromną dbałością.Podsumowanie

Jeśli lubicie od czasu do czasu rozegrać partyjkę w grę karcianą oraz styl epoki wiktoriańskiej, to bez wahania sięgnijcie po Karty SteamPunk, jakie są estetycznie wykonane, zawierają niezwykłe ilustracje, ciekawe informacje oraz propozycje pięciu gier (Kierki, Makao, Remik, Wist, 66). Zakup wiąże się z wydaniem około 20 złotych, a dla fana tego stylu będzie to świetny prezent.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?