Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Squla Quiz - Klasa 4-6

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 sierpień 2017 12:22
  • Czytano: 2,911

Squla Quiz - Klasa 4-6

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 9+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W Squla Quiz – Klasa 4-6 zadaniem graczy jest odpowiadanie na pytania znajdujące się na kartach, a zwycięzcą będzie osoba, która po odczytaniu 12 pytań uzbiera najwięcej punktów. W każdej rundzie jeden z uczestników odsłania kartę z pytaniem, a gracz znający odpowiedź musi szybko wymienić literę widniejącą przy wybranej opcji. Jeśli jego wskazanie jest prawidłowe, to losuje on jeden żeton ze stosu, a za błędne oddaje jeden ze swojego dorobku. Wśród krążków, oprócz wartości punktowych 1 lub 2, znaleźć możemy także Psotnika (wyeliminuje wskazanego uczestnika na następną rundę) oraz Szczęściarza (umożliwi odebranie rywalowi jednego żetonu z jego stosu). Oczywiście reguły dzieła wydawnictwa Granna można dowolnie zmieniać, na przykład ograniczyć czasowo rozgrywkę, korzystając ze stopera bądź wprowadzeniem większej lub mniejszej liczby pytań w całej partii.

Za poprawną odpowiedź otrzymujemy jeden żeton.Grywalność

Tak jak w przypadku poprzednich produkcji z tego cyklu, zabawa w Squla Quiz – Klasa 4-6 ma na celu sprawdzenie wiedzy dzieci oraz poszerzenia jej o nowe wiadomości. Każda z kart zawiera pytanie i cztery propozycje odpowiedzi oznaczone literami A, B, C i D, którymi dzieci posługują się podczas rozgrywki. Zagadki dostosowane są do wieku graczy i dotyczą zagadnień, z jakimi powinni się spotkać uczniowie klas 4-6. Do dzieła wydawnictwa Granna dołączona jest karta z odpowiedziami, więc w razie niepewności, można z niej w każdej chwili skorzystać. Dodatkową atrakcją są różne rodzaje żetonów – nigdy nie wiadomo, co kryje się pod krążkiem – zdobycz punktowa, Psotnik czy Szczęściarz. Wprowadza to do zabawy element losowości i zdecydowanie zwiększa emocje towarzyszące podczas rozgrywki. Długość pojedynczej partii jest zmienna, ale przy podstawowych zasadach nie powinna przekroczyć 15 minut, czyli idealnie na chwilkę przerwy. Nauka połączona z zabawą.

Karty z pytaniami podzielone są na różne kategorie.Oprawa graficzna

Wewnątrz solidnego opakowania znajdziemy estetycznie wykonane elementy – 108 kart z zadaniami, 2 karty z odpowiedziami, 36 żetonów, instrukcję oraz kartę z kodem dostępu do Squla.pl. Karty w Squla Quiz – Klasa 4-6 zostały podzielone według przedmiotów szkolnych – mamy tu wyzwania z języka polskiego, języka angielskiego, zajęć technicznych, przyrody, edukacji matematycznej oraz historii i społeczeństwa. Oprawa graficzna jest kolorowa, a instrukcja zawiera prosto opisane zasady gry oraz ciekawe wskazówki.

Oprawa jest estetyczna i kolorowa.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja dla uczniów klas 4-6, jacy przy dobrej i emocjonującej zabawie, sprawdzą i poszerzą swoją wiedzę. Jej zakup wiąże się z wydaniem około 25-30 złotych, a dodatkowo zyskamy kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?