Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bananagrams

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 sierpień 2017 11:51
  • Czytano: 1,667

Bananagrams

Ilość graczy: 1-8
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 10-15 minutZasady gry

Bananagrams to gra słowna, w której zadaniem uczestników zabawy jest układanie krzyżówki ze swoich literek. Wygrywa ta osoba, jaka pierwsza ułoży prawidłowe wyrazy i krzyknie: Banany! Całość rozpoczynamy od rozdania odpowiedniej liczby kafelków (w zależności od ilości graczy), a gdy każdy jest gotowy, rozpoczynamy szalony wyścig. Słowa mogą być układane od lewej do prawej strony bądź od góry do dołu. Raz ułożony wyraz może zostać zmieniony, a literki dowolnie zamieniane. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykorzystać wszystkich kafelków, wtedy krzyczymy: Wymieniam i odkładamy do Banku swoją literkę, a w zamian pobieramy trzy. Z tej możliwości korzystamy dowolną ilość razy. Gdy uda nam się wykorzystać wszystkie żetony, wtedy mówimy głośno: Dobieramy, co skutkuje dolosowaniem po jednym kafelku przez wszystkich uczestników. Rozgrywka kończy się w momencie, kiedy w Banku jest mniej literek niż graczy. Zasady dzieła wydawnictwa Trefl są proste i nie wymagają długiej nauki – w zasadzie od razu możemy przystąpić do rywalizacji.

Z literek tworzymy własną krzyżówkę.Grywalność

Oprócz opisanego wyżej wariantu gry, twórcy proponują również wersję dla jednej osoby (Samotnik) oraz Najlepszy z najlepszych, Banana Café i Bananowe smoothie – wprowadzające modyfikacje do podstawowych zasad (przyśpieszające, wydłużające lub spowalniające zabawę). Rozgrywka w Bananagrams jest niezwykle szybka i emocjonująca, każdy chce stworzyć swoją krzyżówkę pierwszy i zostać Bananowym Królem. Do zabawy nie potrzebujemy planszy, kartki czy ołówka, wystarczy jedynie stół lub inne miejsce, na którym układać będziemy kafelki z literami. Wyłonienie triumfatora zajmuje około 10-15 minut, co z pewnością zachęci osoby szybko nudzące się i nie lubiące przedłużających się godzinami partii. Tutaj, w przeciwieństwie do Scrabbli, nie musimy czekać na swoją kolejkę – wszystko odbywa się w tym samym czasie, więc nie ma przestojów i nikt nie będzie się nudził. Dzieło wydawnictwa Trefl sprawdza się idealnie w rodzinnych potyczkach, na wakacjach i w domowym zaciszu. Banany w dłoń!

Twórcy proponują kilka wariantów zabawy.Oprawa graficzna

Bananagrams różni się od innych gier słownych nie tylko tempem rozgrywki, ale także wyglądem – całość została zapakowana do zgrabnego, estetycznie wykonanego, żółtego banana. Wewnątrz znajdziemy 144 solidne kafelki z literkami oraz krótką instrukcję zawierającą pięć wariantów zabawy. Aby móc cieszyć się grą, nie musimy taszczyć ciężkiego i dużego pudełka – możemy zabrać Banana, gdzie tylko chcemy!

Całość zapakowana jest do poręcznego banana.Podsumowanie

Jeśli lubicie rozwiązywać krzyżówki w rodzinnym gronie, to musicie zaopatrzyć się w dzieło wydawnictwa Trefl. Bananagrams to dynamiczna, emocjonująca i szybka gra słowna, przy której miło spędzicie czas.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?