Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zwierzątka

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 sierpień 2017 17:56
  • Czytano: 3,000

Zwierzątka

Wiek graczy: 2-4


Zasady gry

Dzieło wydawnictwa Granna zawiera trzy warianty rozgrywki – Gra, Pytania oraz Układanka. Pierwsza z nich najlepiej sprawdzi się we wspólnej zabawie z rodzicami i polega na dokładaniu odpowiednich elementów domina. Zwycięzcą jest ten gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich klocków. W drugiej wersji dzieci z opiekunami starają się odpowiedzieć na pytania zawarte w instrukcji, a ostatnia koncentruje się na samodzielnej rozgrywce i tworzeniu ciągu pasujących do siebie żetonów, tworząc w ten sposób długiego węża. Reguły gry Zwierzątka są proste, więc najmłodsi gracze nie będą mieli problemów z ich nauką i szybko przystąpią do rozgrywki.

Jednym z wariantów zabawy jest domino.Grywalność

Dzięki trzem różnym wariantom zabawy, produkcja wydawnictwa Granna szybko się nie znudzi i będzie stanowić częstą formę rodzinnej rozrywki. Warto również wspomnieć, że wraz z tytułem otrzymamy także plakat, dzięki któremu nasza pociecha pozna zwierzęta oraz nauczy się liczyć. Zwierzątka to nie tylko fantastyczna zabawa, ale przede wszystkim rozwój dziecka – tytuł poszerzy słownictwo oraz wiedzę o przyrodzie, przećwiczy koncentrację, małą motorykę i spostrzegawczość. Początkowo najmłodsi gracze będą potrzebowali wsparcia rodziców, ale z czasem będą świetnie dawać sobie radę w gronie rówieśników.

Plakat jest przydatny podczas nauki liczenia.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna może pochwalić się solidnym, estetycznym i kolorowym wykonaniem. Wewnątrz pudełka znajdziemy instrukcję zawierającą zasady trzech wariantów rozgrywki oraz barwny i pełen bajkowych ilustracji plakat, a także 27 kartoników domina z obrazkami zwierząt. Wszystko trwałe i piękne.

Oprawa jest sympatyczna i kolorowa.Podsumowanie

Zwierzątka to kolorowa i sympatyczna gra, która łączy rodzinną rozrywkę z walorami edukacyjnymi, a tym samym stanowi idealny (i niedrogi – około 20 złotych) prezent dla naszej pociechy.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?