Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mały Miś

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 07 sierpień 2017 11:26
  • Czytano: 2,494

Mały Miś

Wiek graczy: 2-4


Zasady gry

Dzieło wydawnictwa Granna zawiera cztery warianty zabawy, a pierwszym z nich jest Wcześniej-później, który najlepiej sprawdza się podczas wspólnej rozgrywki z rodzicem. W tym przypadku starsza osoba wykłada na stół środkową część układanki, a gracz ma za zadanie wskazać cząstkę, na jakiej przedstawione wydarzenie miało miejsce wcześniej bądź później. Kolejną wersją są Pytania, w których wraz z opiekunem odpowiadamy na pytania zawarte w instrukcji. Trzecim wariantem gry są Puzzle, jakie należy rozpocząć od wyłożenia wszystkich elementów na stół, a następnie próbować ułożyć wszystkie misiowe przygody. Ostatnia wersja to Kto szybszy? i tutaj dzielimy po równo pomiędzy uczestników zabawy środkowe cząstki układanek, a następnie rozpoczynamy wyścig o najszybsze skompletowanie swoich historii. Oczywiście na tym pomysły nie muszą się kończyć, produkcja Mały Miś daje znacznie większe pole do popisu, a wszystko zależy od naszej kreatywności.

Układankę z przygodami misia możemy wykorzystać na kilka sposobów.Grywalność

Mnogość wariantów gry oraz nieskomplikowane zasady sprawiają, że dzieło wydawnictwa Granna zagości wśród rodzinnych rozrywek szybko i na długi czas. Młodsi gracze (2 lata) potrzebować będą wsparcia opiekunów, ale starsi z pewnością dadzą sobie radę w samodzielnej zabawie. Mały Miś to naturalnie nie tylko dobra rozrywka, ale przede wszystkim rozwój dziecka – dzięki grze nasza pociecha rozwinie słownictwo, przećwiczy koncentrację, małą motorykę, spostrzegawczość oraz zyska wiedzę o przyrodzie i świecie. W trakcie zabawy wykorzystać możemy też zamieszczony w produkcji plakat, na którym przedstawione są wszystkie misiowe przygody wraz z propozycjami pytań tematycznych.

Do gry dołączony jest plakat z obrazkami i pytaniami.Oprawa graficzna

W solidnym i kolorowym opakowaniu znajdziemy instrukcję zawierającą zasady czterech wariantów rozgrywki oraz śliczny, pełen bajkowych obrazków plakat, a także osiem trzyelementowych puzzli przedstawiających misia w różnych sytuacjach. Sama układanka jest barwna i zawiera sympatyczne ilustracje, a jej wykonanie niezwykle estetyczne i piękne. Dzieło wydawnictwa Granna to uczta dla oczu.

Wykonanie oraz ilustracje są piękne i bajkowe.Podsumowanie

Jeśli szukacie dla swojego dziecka wyjątkowej gry edukacyjnej, która bawiąc rozwinie jego umiejętności i wiedzę, a przy okazji nie pozbawi Was mnóstwa pieniędzy (zakup wiąże się z wydaniem około 20 złotych), to bez wahania sięgnijcie po śliczną i bajkową produkcję Mały Miś.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?