Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Boom Boom: Auta 3

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 sierpień 2017 21:20
  • Czytano: 1,010

Boom Boom: Auta 3

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Trefl to trzecia gra bazująca na filmie animowanym Auta 3, w której zadaniem uczestników jest skompletowanie trzech stosów składających się z czterech kart z identyczną postacią oraz w takim samym kolorze ramki. Wygranie jednej partii nie oznacza końcowego sukcesu, a jedynie zdobycie jednego punktu. Oczywiście wygrywa ta osoba, jaka zdobędzie ich najwięcej po rozegraniu 10 rund bądź jako pierwsza skompletuje 5 punktów. Całość rozpoczynamy od przygotowania planszy, dzwonka oraz potasowania i rozdania kart. W Boom Boom: Auta 3 wszyscy gracze działają jednocześnie i mogą wziąć jeden ze swoich stosów, odrzucić jedną z kart na planszę i zabrać inną. Tutaj liczy się przede wszystkim refleks i szybkie myślenie.

Karty gotowe - wyścig czas zacząć!Grywalność

Zasady produkcji są proste i nie ma różnicy, czy ktoś zna reguły czy nie – w kilka chwil można je przyswoić i cieszyć się zabawą. A emocje są spore, gdyż dzieło wydawnictwa Trefl bazuje na szybkim działaniu. Gracze używają dzwonka do oznajmienia, iż skompletowali stos, a to nakręca innych do zwiększenia tempa. Tutaj rywalizacja trwa do końca i nikt nie może być pewny sukcesu. Sporym atutem gry jest krótka rozgrywka, wyłonienie zwycięzcy powinno zająć maksymalnie 20 minut, co zachęci osoby, które nie lubią długo się uczyć zasad i spędzać nad planszą więcej niż pół godziny. Pozostali nie poprzestaną na jednej partii lub z chęcią podwyższą limit punktowy bądź rozegranych rund. Przy Boom Boom: Auta 3 świetnie będą się bawić nie tylko dzieci, ale także starsi (zwłaszcza ci, jacy znają serię Cars), dlatego tytuł idealnie sprawdzi się w rodzinnym gronie.

Na kartach pojawiają się postacie znane z filmu Auta 3.Oprawa graficzna

W dużym, solidnym pudełku znajdziemy instrukcję w piętnastu językach, sporą planszę, świetnie wykonany dzwonek oraz 52 karty z postaciami znanymi z cyklu Auta – Złomek, Zygzak McQueen, Cristela Alonzo, Sally Carrera, Luigi i wiele innych. Wszystkie elementy dzieła wydawnictwa Trefl są estetycznie wykonane i dodatkowo zawierają kolorowe ilustracje. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to inaczej zaprojektowałabym wnętrze opakowania, tak, by złożona plansza była w nim bardziej stabilna. Oczywiście nie wyrządza ona żadnych szkód, ale w transporcie zdarza jej się uruchomić dzwonek.

Wykonanie jest solidne, a grafika bardzo kolorowa.Podsumowanie

Boom Boom: Auta 3 to idealny prezent dla osób lubiących szybką i szaloną zabawę, serię filmów animowanych Auta oraz prostą i krótką rozgrywkę. Produkcja może pochwalić się również świetnym i kolorowym wykonaniem, a także przystępna ceną (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?