Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Piston Cup

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 21 lipiec 2017 13:05
  • Czytano: 1,034

Piston Cup

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 15-20 minutZasady gry

Piston Cup to druga produkcja, w jakiej gracze mogą wcielić się w protagonistów filmu animowanego Auta 3 i walczyć o tytuł mistrza kierownicy w wyścigu. Uczestnik, który jako pierwszy trzykrotnie okrąży tor i dotrze do mety zostanie zwycięzcą (po przekroczeniu mety gracz otrzymuje jedną cząstkę medalu odpowiadającego wybranej postaci). Oczywiście na bohaterów czekają różne wyzwania, a nadmierna prędkość może skończyć się wizytą w pit stopie. Zabawa odbywa się przy pomocy kostki, a przesuwając swój pionek możemy trafić na losowo rozłożone żetony. Wśród nich znaleźć możemy: Faworyt wyścigu, dzięki któremu zrównamy się z liderem; Jeszcze szybciej! – umożliwiające ponowny rzut sześcianem; Poślizg!, po jakim w następnej turze cofamy się na torze; Nieoczekiwana awaria, skutkująca wysłaniem dowolnego gracza do najbliższego pit stopu oraz Szczęście sprzyja lepszym – stanowiący jokera. Na planszy znajdują się również dwa czerwone pola, które oznaczają konieczność skorzystania z pit stopu, czyli opuszczenia dwóch kolejnych tur. W nich umieszczone są żetony dla każdego uczestnika (Zapasowe koło i Pełny bak), jakie przy pierwszych odwiedzinach możemy zabrać do swoich zasobów i użyć w odpowiednim momencie, by uniknąć postoju.

Tor Piston Cup przygotowany do wyścigu.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl są proste i bez konieczności nauki przystępujemy do zabawy. Znaczenia żetonów opisane są w instrukcji, więc zawsze można do niej zerknąć. Same obrazki dużo nam mówię i dzięki temu dosyć szybko poznamy ich właściwości. Rywalizacja na torze Piston Cup jest zażarta i trwa do samego końca – emocji nie brakuje. Aby cieszyć się triumfem trzeba mieć sporo szczęścia, zarówno w rzucie kostką, jak i losowaniu krążków. Sytuację uczestników mogą poprawić jedynie żetony z pit stopu oraz zdobyte jokery. Gra Piston Cup przeznaczona jest dla najmłodszych fanów serii Cars, dlatego tę sporą losowość jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować, w końcu dzięki temu każdy ma szansę na tytuł mistrza kierownicy. Ukończenie jednego wyścigu powinno nam zająć około 15-20 minut, czyli w sam raz na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Aby zwyciężyć musimy zebrać trzy kawałki układanki.Oprawa graficzna

Solidne i duże pudełko stanowi nie tyko opakowanie, ale również planszę, po której będziemy się ścigać. Oprócz elementów potrzebnych do jej stworzenia, w środku znajdziemy instrukcję w kilku językach, 24 żetony, 4 pionki wraz z plastikowymi podstawkami oraz kostkę. Wszystkie są estetycznie wykonane oraz mogą pochwalić się kolorową i bajkową grafiką. Tak jak w przypadku Full Speed, dzieło wydawnictwa Trefl posiada pełną licencję, dlatego ponownie spotkamy postacie znane z serii Auta oraz jej najnowszej odsłony (Złomek, Zygzak McQueen oraz Jackson Storm i Cristela Alonzo).

W grze pojawiają się postacie z filmu animowanego Auta 3.Podsumowanie

Piston Cup to sympatyczna propozycja dla najmłodszych fanów gier planszowych oraz filmu Cars 3, jaki dostarczy sporo emocji podczas pojedynków na torze wyścigów o tytuł mistrza kierownicy. A wszystko to w atrakcyjnej cenie (około 20-25 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?