Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Squla Quiz - Klasa 2-3

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 lipiec 2017 16:00
  • Czytano: 3,395

Squla Quiz - Klasa 2-3

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 7-9
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem uczestników zabawy jest odpowiadanie na pytania znajdujące się na kartach, a końcowym triumfem będzie się cieszyła ta osoba, która uzbierała najwięcej punktów. Każda partia składa się z 12 pytań (można ustalić więcej lub mniej), za prawidłowe wskazanie gracz losuje jeden żeton ze stosu, a za błędne oddaje punkty ze swojego dorobku. Wśród kafelków, oprócz wartości punktowych (1 lub 2), znaleźć możemy również Psotnika, jaki wyeliminuje wskazanego uczestnika na następną rundę oraz Szczęściarz, czyli sposobność na odebranie rywalowi jednego żetonu z jego stosu. Reguły Squla Quiz – Klasa 2-3 można dowolnie zmieniać, na przykład ograniczyć czasowo rozgrywkę, korzystając ze stopera bądź wprowadzeniem osoby wyłącznie czytającej wszystkie pytania.

W grze pojawiają się żetony Psotnika i Szczęściarza.Grywalność

Zabawa w dziele wydawnictwa Granna ma na celu sprawdzenie wiedzy dzieci oraz poszerzenia jej o nowe wiadomości. Każda z kart zawiera zagadkę i cztery propozycje odpowiedzi oznaczone literami A, B, C i D, którymi dzieci posługują się podczas rozgrywki. Pytania dostosowane są do wieku graczy i dotyczą zagadnień, z jakimi drugoklasista oraz trzecioklasista powinien się spotkać. Oczywiście do Squla Quiz – Klasa 2-3 dołączona jest karta z odpowiedziami, a osoba czytająca pytanie może z niej w każdej chwili skorzystać. Różne żetony punktowe oraz Psotnika i Szczęściarza wprowadzają do zabawy element losowości i zdecydowanie zwiększają emocje towarzyszące podczas zabawy. Atrakcyjna jest także długość pojedynczej partii, która nie powinna przekroczyć 15 minut, czyli idealnie na chwilkę przerwy. Tytuł stanowi idealny przykład błyskawicznej nauki połączonej z zabawą.

Pytania podzielone są na cztery bloki tematyczne.Oprawa graficzna

Wewnątrz solidnego pudełka znajdziemy estetycznie wykonane elementy – 108 kart z pytaniami, 2 karty z odpowiedziami, 36 żetonów, instrukcję oraz kartę z kodem dostępu do Squla.pl. Karty w dziele wydawnictwa Granna zostały podzielone według przedmiotów szkolnych – mamy tu wyzwania z edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej oraz wychowania fizycznego. Na pochwałę zasługuje oprawa graficzna, jaka jest kolorowa (zwłaszcza ilustracja na pudełku) oraz instrukcja zawierająca zasady gry oraz ciekawe wskazówki.

Gra jest estetycznie wykonana i bardzo kolorowa.Podsumowanie

Jeśli szukacie ciekawej produkcji edukacyjnej, która przy okazji sprawi dziecku sporą frajdę i dostarczy mnóstwa emocji, to zapoznajcie się ze Squla Quiz – Klasa 2-3. Cena tytułu jest atrakcyjna – zakup wiąże się z wydaniem około 25-30 złotych, a przy okazji zyskamy kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?