Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Ranczo Party

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 lipiec 2017 14:24
  • Czytano: 1,064

Ranczo Party

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 10 minutZasady gry

Ranczo Party to taktyczna gra, w której zadaniem uczestników jest układanie wierszy i kolumn z kart przedstawiających zwierzęta gospodarskie udające się na imprezę urodzinową. Wśród nich znalazła się kura (1), gęś (2), koza (3), owca (4), świnia (5), krowa (6) i koń (7). Za zamknięcie rzędu otrzymujemy punkty, a osoba, która zgromadzi ich najwięcej, wygrywa całą partię. Dodatkowe punkty zyskamy na przykład za kartę, na jakiej widnieje balonik. Zabawa toczy się do momentu, kiedy każdemu z uczestników została na ręku tylko jedna karta. Warto również uwzględnić, iż dokładanie nowych zwierząt jest możliwe tylko i wyłącznie do tych już wyłożonych.

Punkty zdobywamy za zamknięcie kolumny bądź rzędu ze zwierzętami.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl-Kraków są bardzo proste i opanowanie ich nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Rozegranie całej partii także nie należy do czasochłonnych – powinno potrwać około 10 minut. Oczywiście przed rozpoczęciem zabawy możemy ustalić większą ilość rund (na przykład pięć) i za każdą przyznawać jeden żeton zwycięstwa. Rozgrywka w Ranczo Party jest odpowiednio wyważona – z jednej strony szczęście przy losowaniu kart jest potrzebne i przydatne, ale jego brak możemy zniwelować poprzez odpowiednią strategię. Dobra taktyka stanowi klucz do zwycięstwa, dlatego zanim dołożymy nowe zwierzątko, warto dwa razy się zastanowić, jaki może mieć to skutek. Nieprzemyślane akcje mogą się skończyć sytuacją, w której zostajemy postawieni pod ścianą i to oponent zgarnia wszystkie premie i punkty. Tutaj kombinować musimy cały czas, a emocje wzmagają się pod koniec partii.

Kto uzbiera więcej żetonów, ten wygrywa.Oprawa graficzna

Wszystkie elementy dzieła wydawnictwa Trefl-Kraków są estetycznie i solidnie wykonane. Pudełko może pochwalić się niewielkimi rozmiarami, w sam raz na zabranie gry w podróż lub na wakacje. Wewnątrz opakowania znajdziemy krótką instrukcję, 40 plastikowych żetonów zwycięstwa oraz 49 kart ze zwierzętami. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim kreskówkowa i kolorowa oprawa graficzna, w jakiej nie brakuje odrobiny humoru.

W grze nie brakuje kolorowych i zabawnych obrazków.Podsumowanie

Ranczo Party to sympatyczna karcianka z prostymi zasadami, krótką rozgrywką oraz fajnymi ilustracjami – idealna dla młodszych graczy oraz osób, które szybko się nudzą i nie lubią długo uczyć się zasad.Ocena: 7/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?