Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Wióry lecą

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 lipiec 2017 11:31
  • Czytano: 2,121

Wióry lecą

Ilość graczy: 2-7
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 10 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa CUBE uczestnicy zabawy wcielają się w drwali, a ich zadaniem jest korowanie drzewa. Zwycięzcą zostaje ten gracz, któremu uda się zebrać najwięcej kawałków kory. Każdy z nich przynosi zysk w postaci jednego punktu, a strącony plaster pnia odejmuje ich aż pięć. Dlatego w trakcie rozgrywki trzeba być bardzo ostrożnym i z wyczuciem posługiwać się siekierą. Całość odbywa się w wyznaczonej kolejności lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a kolejni uczestnicy mogą uderzyć w konar dwa razy, po czym zebrać wszystkie elementy, jakie spadły z drzewa. Zabawa toczy się do momentu, kiedy na pniu nie ma już kory. Reguły Wióry lecą są proste, ale twórcy przygotowali kilka propozycji dodatkowych zasad, jakie wprowadzą urozmaicenie i utrudnienie rozgrywki.

W grze Wióry Lecą naszym zadaniem jest korowanie drzewa.Grywalność

Dzieło wydawnictwa CUBE to gra zręcznościowa i właśnie precyzja uderzeń jest tu kluczowa. Niekiedy należy rąbnąć w drzewo mocniej, a czasami wystarczy tylko delikatnie. Dwa ruchy nie zawsze przynoszą nam punkty, a kolejne uderzenia siekierą sprawiają, iż konstrukcja przestaje być stabilna – zła decyzja może pozbawić nas pięciu punktów, więc emocji nie braknie. A radochę z produkcji mają nie tylko najmłodsi, ale także starsi gracze, którzy chętnie zamieniają się w drwali. Zasady są proste, więc wystarczy tylko chwilka i możemy rozpoczynać pojedynek. Nowi uczestnicy nie zostają w tyle już na starcie, dlatego ochoczo przyłączą się do rywalizacji. Jeśli podstawowe reguły będą Was już nudzić, to możecie je urozmaicić korzystając z propozycji autorów lub zaproponować swoje. W Wióry lecą sukces cieszy, a porażka motywuje do dalszej walki.

Praca drwala prosta nie jest i wymaga sporej precyzji.Oprawa graficzna

Wewnątrz pudełka znajdziemy solidnie i estetycznie wykonane sporej wielkości plastikowe elementy – osiem plastrów drzewa, kawałki kory w trzech różnych kolorach, pień stanowiący podstawę oraz siekierę. Na pochwałę zasługuje także opakowanie, zawierające kolorowe i sympatyczne ilustracje. Instrukcja dzieła wydawnictwa CUBE jest krótka i napisana w przystępny sposób, dlatego nie zajmie Wam wiele czasu poznanie reguł gry.

Solidne pudełko zawiera kolorową i bajkową ilustrację.Podsumowanie

Wióry lecą to świetna zręcznościówka, przy której wszyscy powinni bawić się wybornie – tytuł ten to idealna propozycja na chwilkę przerwy (rozegranie jednej partii zajmuje około 10 minut) w rodzinnym gronie. Nie spodziewałam się, że bycie drwalem może być tak emocjonujące.
Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?