Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Sushi Dice

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 26 czerwiec 2017 11:42
  • Czytano: 2,777

Sushi Dice

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Bard gracze walczą o możliwość dołączenia do elity kuchmistrzów sushi. Aby móc dostąpić tego zaszczytu, uczestnicy zabawy muszą kompletować składniki podane na kartach. Jeśli uda im się zebrać wszystkie i uderzą po tym w dzwonek, otrzymują wybraną tackę sushi, a kucharz z przynajmniej czterema tackami zostaje zwycięzcą. Ale od początku. Rozgrywka bazuje na kartach oraz kostkach. Na tym pierwszym elemencie pokazane są rodzaje produktów, które musimy kolekcjonować przy pomocy swoich sześcianów. Gracz może dowolnie rzucać kostkami i nie musi zdradzać, jaką z trzech odsłoniętych na kartach tacek będzie próbował zebrać. Na ściankach sześcianów umieszczono także dodatkowe znaczki – gwiazdkę oznaczającą jokera (może zastąpić każdy inny symbol) oraz czarną czaszkę (jeśli przeciwnik zauważy, że oponent ją wyrzucił, krzyczy Fuj! i tym samym zmusza rywala do rzutu wszystkimi kościami. Znaczek ten może zostać wykorzystany przez obserwatora – gdy obaj pojedynkujący się uczestnicy go wyrzucą, należy zawołać Ciach!, co przerwie walkę.

Nasze wyzwania - tacki z sushi oraz ryba w galarecie.Grywalność

Reguły Sushi Dice są proste, a całość bazuje na refleksie, spostrzegawczości oraz szczęściu. W tej grze trzeba być szybkim jak ninja i nie wahać się przy rzucaniu kościami. Należy też mieć baczne oko na sytuację oponenta i natychmiastowo reagować na symbol czaszki – Fuj! może pokrzyżować jego plany, a nas zbliżyć do wygrania pojedynku. Niestety nie mamy wpływu na los, jaki potrafi przechylić szalę na stronę wroga. Jest to czasami denerwujące, ale działa w dwie strony i dzięki temu każdy może stać się zwycięzcą, co dodaje dziełu wydawnictwa Bard emocji i większej frajdy. Szkoda tylko, że Ciach! zdarza się tak rzadko, bo krzycząca osoba ma z tego olbrzymią radochę. Mogłoby się wydawać, iż przy większej ilości graczy tylko właśnie się pojedynkujący mają zajęcie, a reszta jedynie czeka na swoją kolejkę – no właśnie tak nie jest, gdyż obserwacja przeciwników jest wciągająca, a czas ten nie jest taki długi – bitwy są szybkie i intensywne. Wszystko to sprawia, że tytuł idealnie nadaje się na grę imprezową oraz partyjki tylko we dwoje.

Po skompletowaniu wszystkich składników musimy użyć dzwonka.Oprawa graficzna

Po otworzeniu małego, solidnego pudełka moim oczom ukazała się wypraska, w jakiej znalazłam dwa zestawy kości (po sześć sztuk w każdym), 19 kart z tackami sushi, wytrzymały dzwonek, instrukcję w kilku językach oraz dodatkową kartę (ryba w galarecie) przygotowaną przez polskich wydawców. Największe pochwały należą się za świetny dzwonek oraz piękne, kolorowe obrazki na kartach. Sześciany mogłyby być większe, wtedy zdecydowanie łatwiej by się nimi operowało.

Niewielkich rozmiarów pudełko zawiera sympatyczną ilustrację.Podsumowanie

Sushi Dice to sympatyczna, dynamiczna i emocjonująca gra imprezowa, w której uczestnicy muszą być szybcy i zwinni jak ninja, by na koniec móc pochwalić się tytułem najlepszego kucharza. Cena produkcji wynosi około 50 złotych, a dobra zabawa gwarantowana.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?