Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Cukierki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 21 czerwiec 2017 10:44
  • Czytano: 2,792

Cukierki

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest odpowiednie dokładanie kafelków, by w połączeniu z wyłożonymi wcześniej na stole (według układu pokazanego w instrukcji) utworzyły przynajmniej jednego całego cukierka. Każdy zebrany żeton dostarcza nam punkt, a wygrywa ten uczestnik, jaki uzbiera ich najwięcej, dlatego warto tak dopasować jeden z trzech posiadanych żetonów, aby utworzyć kilka słodyczy. Oprócz cukierków, na kaflach pojawiają się także ciasteczka umożliwiające nam ponowny ruch oraz lizak cukrowy, dzięki któremu zyskamy dodatkowe dwa punkty. Rozgrywka kończy się w momencie wyłożenia ostatniego kafla. Twórcy przygotowali również wariant zaawansowany, w jakim z uzyskanych w trakcie zabawy kafelków tworzymy własną Ścianę cukierków (układ tworzący całe słodycze). W wersji tej istotne są też rodzaje łakoci, gdyż gracz z największą liczbą słodkości jednego gatunku, otrzymuje żeton przewagi, a tym samym dwa punkty.

Im więcej cukierków utworzymy, tym więcej punktów zgarniemy.Grywalność

Zasady gry Cukierki są banalnie proste, a dzięki temu nie musimy poświęcać na przygotowanie się do zabawy wiele czasu i możemy od razu przystąpić do walki. A sama rozgrywka przebiega prędko i jest niezwykle emocjonująca – sytuacja na stole szybko się zmienia i niejednokrotnie rywal sprzątnie nam sprzed nosa kilka kafelków. Dzieło wydawnictwa Granna jest również wciągające, więc nie liczcie, iż na jednej partii zabawa się skończy. Początkowo warto przetestować tytuł w wariancie podstawowym, ale znacznie więcej frajdy przynosi wersja zaawansowana, jaką mogę polecić starszym graczom. Całość stanowi połączenie losowości, spostrzegawczości oraz sprytu, dlatego zwyciężyć może każdy z uczestników – brak szczęścia możemy nadrobić wnikliwą obserwacją.

Za lizaka cukrowego oraz żetony przewagi otrzymujemy dwa punkty.Oprawa graficzna

Cukierki są utrzymane w kolorowym i słodkim klimacie, a łakocie na pudełku przyciągają wzrok. Samo opakowanie jest średniej wielkości i jest solidnie wykonane, a wewnątrz znajdziemy instrukcję napisaną w prosty i przystępny sposób, 56 tekturowych kafelków z cukierkami, 6 żetonów przewagi oraz 16 żetonów specjalnych. Wszystko estetyczne i pyszne!

Grafika jest kolorowa i cukierkowa.Podsumowanie

Jeśli szukacie lekkiej produkcji na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie i w atrakcyjnej cenie (około 30 złotych), to zastanówcie się nad zakupem dzieła wydawnictwa Granna – tytuł jest wciągający, emocjonujący i bardzo kolorowy. Kto ma ochotę na Cukierki?Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?