Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gacek, gdzie jesteś?

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 15 czerwiec 2017 10:42
  • Czytano: 3,299

Gacek, gdzie jesteś?

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 3+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest szukanie przedmiotów i zwierząt z żetonów na dużych planszach. Twórcy przygotowali dwa warianty rozgrywki – w pierwszym każdy z uczestników otrzymuje po jednej planszy (dwóch lub trzech – w zależności od ilości graczy), a kafelki zostają wrzucone do pudełka, następnie każdy po kolei losuje jeden żeton, pokazuje jego zawartość rywalom, a osoba, która zauważy przedmiot bądź zwierzątko na swoim obrazku, otrzymuje go. Zabawa toczy się do momentu, kiedy jeden z uczestników zapełni swoją planszę (umieści na niej sześć kafelków). Druga wersja jest praktycznie identyczna, a różni się jedynie jednym elementem – po wylosowaniu żetonu, gracz nie pokazuje go innym, ale wyłącznie opisuje jego zawartość. Reguły gry są bardzo proste, dlatego wystarczy kilka sekund i można cieszyć się rozgrywką.

Przedmioty i zwierzątka z żetonów szukamy na obrazkach tematycznych.Grywalność

Produkcja Gacek, gdzie jesteś? bazuje w głównej mierze na spostrzegawczości, chociaż szczęście w losowaniu także się przydaje. W przypadku starszych dzieci, warto zastanowić się nad wprowadzeniem choćby limitu czasowego ograniczającego szukanie. Wtedy zabawa stanie się bardziej emocjonująca. W dziele wydawnictwa Granna brak jest negatywnej interakcji, a każdy z uczestników ma równe szanse na wygraną. Oczywiście zdarza się, iż komuś mocno dopomoże los i szybko zakończy rywalizację, ale tytuł jest wciągający i na rozegraniu jednej partii się nie skończy. Dodatkowym atutem gry jest możliwość samodzielnej zabawy i ćwiczeniu zmysłu obserwacji. Plansze z ilustracjami możemy wykorzystać także w inny sposób – ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Obrazki są kolorowe i pełne szczegółów.Oprawa graficzna

W solidnym pudełku znajdziemy estetycznie wykonane sześć dużych, tekturowych plansz, 36 żetonów oraz instrukcję. Ten ostatni element jest napisany w prosty i przystępny sposób, a dzięki temu bez szybko możemy przystąpić do szukania. Na największą pochwałę zasługuje jednak autorka barwnych i baśniowych ilustracji – Izabela Kowalska-Wieczorek. Każda z plansz nawiązuje do innej tematyki – w Gacek, gdzie jesteś? przedmioty i zwierzęta odnajdujemy w Wesołym miasteczku, Nad rzeką, w Wigilię, na Przyjęciu urodzinowym, w Świecie bajek oraz w Zoo.

Produkcja może pochwalić się bajkowymi ilustracjami.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja na rodzinną rozrywkę, dzięki której dzieci nie tylko będą się świetnie bawić, ale również uczyć spostrzegawczości. Oprócz walorów edukacyjnych, Gacek, gdzie jesteś? może pochwalić się też estetycznym, kolorowym i bajkowym wykonaniem, jakie zachwyci nie tylko najmłodszych graczy. Cena produkcji jest niezwykle atrakcyjna (około 25 złotych), więc warto zastanowić się nad zakupem tego tytułu.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?