Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Boss Monster: Następny poziom

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 26 maj 2017 15:11
  • Czytano: 2,707

Boss Monster: Następny poziom

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to niezależna kontynuacja karcianki Boss Monster, w której gracze wcielają się w złych Bossów, a ich zadaniem jest budowanie atrakcyjnych komnat, ściąganie do nich bohaterów i niszczenie ich. Druga część produkcji nie zmienia reguł gry i dzięki temu można ją połączyć z podstawową wersją. Ponownie aby zwyciężyć, uczestnik musi zebrać 10 dusz, a po otrzymaniu pięciu ran odpada z zabawy. Rozgrywka została podzielona na trzy fazy – Budowy, Przynęty oraz Przygody. W pierwszej z nich gracze zajmują się budowaniem typowych i wypasionych komnat, w drugiej bohaterowie wyruszają do podziemi, a w ostatniej Bossowie muszą bronić się przed oponentami. Do swojej dyspozycji gracze otrzymują różnego rodzaju pułapki rozłożone w komnatach oraz czary. Reguły gry na początku mogą wydawać się skomplikowane, ale wystarczy chwilka z instrukcją i możemy rozpoczynać walkę o przetrwanie.

Zupełnie nowi bohaterowie i Bossowie wkraczają do gry.Grywalność

W Boss Monster: Następny poziom ponownie stajemy po stronie zła i walczymy z bohaterami, którzy próbują nas wyeliminować. Identycznie jak miało to miejsce w „podstawce”, zabawa bazuje na różnego rodzaju kartach, co skutkuje sporą losowością rozgrywki. Nie oznacza to, że dobra taktyka jest zbyteczna, jest wręcz odwrotnie, zważywszy na pojawiającą się negatywną interakcję. W dziele wydawnictwa Trefl-Kraków mamy do czynienia z prawdziwym survivalem, w którym musimy mieć oczy dookoła głowy, gdyż czyhają na nas nie tylko bohaterowie, ale przede wszystkim inni uczestnicy, jacy bez wahania zmniejszą naszą szansę rzucając odpowiedni czar. Kontynuacja nie różni się też pod względem przebiegu gry – zabawa jest szybka i sprawna, a dzięki temu ukończenie partii powinno zająć nam około 30 minut. Produkcja przynosi wiele emocji i idealnie sprawdza się podczas potyczek ze znajomymi.

Nie zabrakło także nowych komnat i czarów.Oprawa graficzna

Tak jak w przypadku Boss Monster, całość jest estetycznie wykonana i utrzymana w stylistyce pixel artu z nutką humoru (idealna dla fanów starych gier wideo). Wewnątrz opakowania znajdziemy 160 zupełnie nowych kart z kolorowymi ilustracjami (w tym 12 Bossów), instrukcję oraz kartę zawierającą skrót reguł, dzięki której wszystkie potrzebne informacje będziemy mieli w zasięgu ręki. Fajnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie identycznej wielkości pudełka oraz układu napisów, obrazków i symboli.

Stylistyka nie uległa zmianie i nadal mamy do czynienia z pixel artem.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków ponownie przenosi nas do mrocznych i niebezpiecznych podziemi, w których uczestnicy w roli złego Bossa muszą eliminować bohaterów pragnących zdobyć cenne skarby. Boss Monster: Następny poziom to także kolejna dawka klimatu retro gier wideo z odrobiną humoru. Właściciele pierwszej części serii mogą potraktować tytuł jako rozszerzenie i cieszyć się nowymi kartami i możliwościami, a debiutujący w roli potworów otrzymają ciekawą i wciągającą karciankę w atrakcyjnej cenie (około 50 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?