Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Boss Monster: Niezbędnik bohatera

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 maj 2017 19:02
  • Czytano: 2,731

Boss Monster: Niezbędnik bohatera

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 13+
Czas gry: 30-40 minutZasady gry

Niezbędnik bohatera to rozszerzenie do karcianki Boss Monster, które wprowadza do rozgrywki nowy typ kart (przedmioty) oraz nowe czary i komnaty. Pozostałe reguły zabawy nie zostały zmienione – gracze wcielają się w złych Bossów, jakich zadaniem jest budowanie atrakcyjnych komnat, ściąganie do nich bohaterów i niszczenie ich. Uczestnik, któremu uda się zebrać 10 dusz wygrywa, a osoba z pięcioma ranami odpada z gry. Dzięki dodatkowi bohaterowie wyruszający do podziemi mogą zostać dodatkowo uzbrojeni w różnorodne przedmioty – na przykład święty granat ręczny, kombinezon z goblina lub magiczne lustro. Talia kart przedmiotów trafia do miasta, a o tym, kto będzie mógł skorzystać z nowego oręża, decyduje symbol skarbu. Jeśli jest on identyczny, jak na karcie bohatera, to wojak zabiera go ze sobą do komnat. Nowe karty mają również wpływ na punktację – jeśli oponentowi z artefaktem uda się przejść całe podziemie, to zada on nam dodatkową ranę. Oczywiście są też plusy, po wyeliminowaniu bohatera posiadającego oręż, przedmiot trafia do uczestnika, a on może go poświęcić i zamienić na opisaną na karcie zdolność Bossa.

Przedmioty wzmocnią siłę bohaterów, ale Bossowie także mogą zrobić z nich pożytek.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków wprowadza ciekawe urozmaicenie i daje spore pole do popisu. Bohaterowie posiadający przedmioty mogą narobić nam niezłych szkód, a dzięki temu emocje są znacznie większe. W dodatku pojawiają się także nowe karty komnat i czarów, ale nie ma ich zbyt wiele (łącznie jedynie sześć). Jeśli pokochaliście Boss Monster, to warto rozszerzyć rozgrywkę o dodatkowy element, który mocno namiesza i przy okazji przyniesie kolejną dawkę humoru.

W pudełku znajdziemy również cztery nowe komnaty i dwa czary.Oprawa graficzna

Tak jak w wyżej wspomniałam, Boss Monster: Niezbędnik bohatera zawiera wyłącznie zestaw 26 nowych kart, na których ujrzeć możemy zabawne obrazki oraz nietypowe nazwy oręża. Całość została zapakowana do małego, ale solidnego pudełka o kwadratowym formacie. Wewnątrz znajdziemy również krótką instrukcję, jaka krok po kroku opisuje nowe zasady gry. Stylistyka kart nie uległa zmianie – nadal mamy do czynienia z klimatycznymi ilustracjami w formie pixel artu.

Oprawa graficzna utrzymana jest w takim samym stylu co podstawowa wersja.Podsumowanie

Osoby posiadające podstawową wersję dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków i stale z niej korzystające nie powinny zwlekać, a nabyć Niezbędnik bohatera. Dodatek urozmaici rozgrywkę i podniesie jej poziom trudności, a jego cena jest atrakcyjna (około 15-20 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?