Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kalambury de Luxe

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 maj 2017 14:01
  • Czytano: 1,087

Kalambury de Luxe

Ilość graczy: 4+
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 40-50 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem uczestników jest zgadywanie haseł z pięciu kategorii (tytuł, postać, miejsce, pojęcie, przedmiot), pokazywanych lub rysowanych przez jednego z członków drużyny, w określonym wcześniej czasie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi ekipa otrzymuje 10 punktów, a gdy hasło nie zostanie odgadnięte, to wartość na punktometrze się nie zmienia. O tym, jaką formę prezentacji będzie musiała zastosować drużyna oraz którą z kategorii, decyduje los w postaci dwóch kół ze strzałkami. Na jednym z nich wskazane są symbole haseł znajdujących się na karcie, a na drugim obrazki flamastra (rysowanie), dłoni (pokazywanie) oraz wyrażenie De Luxe oznaczające możliwość samodzielnego wyboru formy prezentacji hasła. Reguły gry są proste i właściwie od razu można przejść do zabawy.

Do rysowania przydaje się suchościeralna tablica.Grywalność

Zanim przystąpimy do rozgrywki, musimy przygotować wszystkie elementy i odpowiednio je poskładać. W Kalambury de Luxe uczestnicy mają do swojej dyspozycji kalambulator – na którym znajdują się koła do wyboru kategorii oraz formy prezentacji, miejsce na karty i cztery punktometry, a także suchościeralną tablicę, gąbeczkę i mazak. Oba gadżety są bardzo przydatne i usprawniają przebieg zabawy. A ona jest w dziele wydawnictwa Trefl przednia. Główną zasługą są świetne hasła, jakich pokazanie lub narysowanie nie należy do prostych. W grze musimy sporo się nagłowić, by dobrze zaprezentować wylosowane hasło – niekiedy wystarczy tylko chwilka, ale zdarza się również, że czas upłynie zanim zostanie podana prawidłowa odpowiedź. Dzięki temu emocji nie braknie, a drużyny zrobią wszystko, by odnieść sukces. Tytuł wymaga przede wszystkim znajomości filmów, książek oraz znanych osób – żaden z graczy nie przedstawi dobrze hasła, o którym nic nie wie. Warto więc dzieląc się na ekipy, pomyśleć o odpowiednim rozłożeniu sił – nikt nie będzie się dobrze bawił ciągle przegrywając. Gra idealnie się sprawdza na różnego rodzaju imprezach ze znajomymi oraz spotkaniach w gronie rodzinnym.

Przy pomocy kalambulatora losujemy kategorię oraz sposób prezentacji hasła.Oprawa graficzna

Kalambury de Luxe mogą pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. Pudełko na górnej części posiada ciekawą ilustrację zawierającą ręcznie malowane obrazki, prezentujące różne hasła, a na bocznej ściance symbole wszystkich kategorii oraz ich znaczenie. Wewnątrz znajdziemy wspomniany wyżej kalambulator, suchościeralną tablicę, gąbeczkę, mazak, kolorowe znaczniki, klepsydrę odmierzającą jedną minutę, 165 kart i krótką instrukcję. Karty posiadają sympatyczną oprawę graficzną, a łączna liczba haseł (825) jest ogromna, więc zabawa z dziełem wydawnictwa Trefl szybko się nie znudzi.

Na kartach znajduje się pięć haseł w różnych kategoriach.Podsumowanie

Jeśli szukacie świetnej i emocjonującej gry imprezowej, to powinniście zainwestować około 50 złotych i zakupić Kalambury de Luxe. Czeka Was mnóstwo wygibasów oraz niezwykłych dzieł sztuki.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?