Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gigamon

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 maj 2017 16:21
  • Czytano: 1,151

Gigamon

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W najnowszym dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest zbieranie Gigamonów. Uczestnik zabawy, któremu uda się skolekcjonować trzy, wygrywa całą partię. Co musimy zrobić, aby tego dokonać? Po pierwsze szukać pasujących do siebie (identycznych par) Elemonów, a po drugie zebrać trzy takie same – dzięki temu wymienimy je na tożsamego Gigamona. Całość rozpoczynamy od przetasowania żetonów, rozłożenia dziewięciu z nich w kwadracie 3 na 3, a z pozostałych tworzymy stos do dobierania. W swojej turze gracz odkrywa dwie dowolne płytki Elemonów. Jeśli do siebie pasują, to uczestnik zabiera je, a w puste miejsca dokłada żetony ze stosu, a gdy się różnią zakrywa je. Proste? Z pewnością, jednak to nie koniec atrakcji. Elemony posiadają różnorodne moce, a skorzystać z nich możemy w momencie zdobycia pary identycznych stworków. Na przykład Pyromon podpali i zniszczy dowolnego Elemona należącego do przeciwnika, Hydromon umożliwia podglądnięcie czterech dowolnych płytek, Aeroman wymienia jednego z Elemonów na innego znajdującego się w szeregach oponentów, a Geomon blokuje żeton ciężką skałą.

Trzy pary identycznych Elemonów da nam identycznego Gigamona.Grywalność

Reguły gry Gigamon są proste i nie powinny nikomu sprawić kłopotów. Początkowo zdarza się zerknąć do instrukcji w celu przypomnienia właściwości potworków, ale w późniejszych rozgrywkach symbole znajdujące się na płytkach w zupełności wystarczają. Fajnie także, że zdobyty Gigamon może zostać odebrany, a uczestnik, jaki wyglądał na faworyta, może szybko stracić swoją przewagę nad innymi. Dzięki temu zabawa jest emocjonująca od początku do końca i nikt nie czuje się przegranym do ostatniego ruchu. W grze sporo mieszają również Elemony i ich moce, których odpowiednie używanie może przybliżyć nas do zwycięstwa. A kluczem w dziele wydawnictwa Trefl jest dobra pamięć, skuteczna taktyka oraz odrobina szczęścia. Rozegranie całej partii powinno zająć około 20 minut, a dzięki temu tytuł idealnie sprawdza się jako przerywnik od codziennych zajęć, spędzony w rodzinnym gronie.

Kafelki układamy w kwadracie 3 x 3.Oprawa graficzna

Oprócz wciągającej zabawy, Gigamon oferuje śliczną, kolorową oprawę graficzną. Elementy znajdujące się wewnątrz opakowania są solidnie wykonane, a żetony Elemonów oraz figurki Gigamonów wyglądają wręcz bajkowo. Na wyróżnienie zasługuje też instrukcja, w jakiej w kilku językach zostały wypunktowane zasady gry, co zdecydowanie ułatwi zapoznanie się z nimi. Samo pudełko dysponuje piękną ilustracją, która idealnie oddaje klimat całej produkcji.

Wszystkie elementy są kolorowe i solidnie wykonane.Podsumowanie

Jeśli szukacie tytułu łączącego zabawę z edukacją, a przy tym dysponującego piękną oprawą, emocjonującą rozgrywką oraz w przystępnej cenie (około 30 złotych), to zdecydowanie polecam Gigamon – idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?