Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Ready for action

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 kwiecień 2017 13:12
  • Czytano: 1,004

Ready for action

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

W grze planszowej Ready for action wcielamy się w jedną z postaci serialu animowanego Strażak Sam, a naszym zadaniem jest ugaszenie trzech pożarów w mieście. Uczestnik, który dokona tego najszybciej zostaje zwycięzcą. Zabawę rozpoczynamy od rozłożenia planszy i umieszczenia pionków na punktach startowych. Teraz każdy gracz wykłada po dwa żetony małego pożaru w dowolnych miejscach, a następnie otrzymuje dwa żetony wody. W swojej turze uczestnik rzuca kostką i przesuwa się po planszy o tyle pól, ile oczek wypadło. Na zakończenie swojego ruchu należy dołożyć nowy żeton pożaru lub zamienić mały na duży pożar. Jeśli pionek dotrze do pola pożaru, może go ugasić, jeśli posiada odpowiednią liczbę żetonów wody. Następnie żeton pożaru wędruje na planszetkę gracza. Gdy w trakcie zabawy strażakowi skończą się żetony wody, musi udać się do najbliższego hydrantu (na ręce można mieć tylko dwa takie żetony).

Strażak Sam rusza do akcji.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl są proste i przejrzyste. Zastanawiają mnie jedynie żetony z narzędziami, które nie bardzo wiadomo do czego służą. Przewertowałam instrukcję kilka razy, a sprawa w dalszym ciągu się nie wyjaśniła. Ale pomińmy tę niewiadomą i skupmy się na sednie, czyli grywalności. Rozgrywka w Ready for action przebiega sprawnie i bez niepotrzebnych postojów. Mimo iż produkcja bazuje w większej mierze na losowości, to element strategiczny także się pojawia, a czasami może okazać się kluczowy dla końcowego wyniku. Warto też pamiętać, aby rozkładanie żetonów pożaru wykonać przed rozdzieleniem pionków – wiedząc, z jakiego punktu będziemy startować, możemy odpowiednio przygotować sobie trasę i tym sposobem wyprzedzić oponentów, a nie na tym polega zabawa. W grze nie ma żadnej interakcji z pozostałymi uczestnikami – każdy zajmuje się swoimi sprawami i nie ma wpływu na działania przeciwników (można ewentualnie ugasić pożar, do którego zmierzał ktoś inny). Sama tematyka skierowana jest raczej do męskiego grona odbiorców, ale mamy równouprawnienie, więc jeśli jakaś dziewczynka zechce zostać strażakiem, to ma ku temu prawo.

Pierwszy gracz, który ugasi trzy pożary, wygrywa całą partię.Oprawa graficzna

Ready for action może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. W pokaźnych rozmiarów pudełku znajdziemy sporą, tekturową planszę, pionki strażaków, instrukcje w czterech językach, kostkę, planszetkę graczy oraz żetony wody, pożaru i narzędzi (?). Oczywiście w dziele wydawnictwa Trefl nie brakuje ilustracji i obrazków z bajki Strażak Sam.

Duże, solidne pudełko zawiera kolorową ilustrację.Podsumowanie

Jeśli szukacie taniej planszówki dla swojej pociechy, z ciekawą rozgrywką oraz ze znanym bohaterem, to Ready for action jest idealną propozycją. Za niecałe 25 złotych otrzymacie tytuł pełny emocjonujących akcji strażackich. Strażak Sam daje radę!Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?