Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Winnica

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 12 kwiecień 2017 10:00
  • Czytano: 3,320

Winnica

Ilość graczy: 1-12
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W nowym dziele wydawnictwa Granna zajmujemy się produkcją wina, a triumfem cieszyć się będzie ten uczestnik zabawy, który wyprodukuje najlepszy trunek (uzbiera najwięcej punktów). Zadanie nie jest proste – każdy z graczy musi przeprowadzić odpowiednio ścieżki pomiędzy farmami, zamkami i winogronami, a uzależnione jest to od wylosowanych kart. Dodatkowo sytuację komplikuje fakt, że kolejne farmy muszą przynieść więcej punktów, inaczej przyniosą nam stratę (-5 pkt.) na koniec rozgrywki. Początkowo reguły mogą wydawać się skomplikowane, ale wystarczy jedna partia i wszystko jest jasne.

Na arkuszu rysujemy ścieżki, a efekt naszej pracy sprawdzamy na karcie jakości wina.Grywalność

Winnica to prosta, emocjonująca i wciągająca produkcja, ale nie wszystkim przypadnie do gustu. Po pierwsze brak w niej interakcji z innymi uczestnikami – każdy sobie rzepkę skrobie, a właściwie wpatruje się w swoją kartę przedstawiającą plan winnicy i kombinuje, którędy poprowadzić drogę. Drugim elementem, jaki niekoniecznie musi każdemu przypaść do gustu jest spora losowość – niekiedy dobieranie kolejnych ścieżek kończy się już po czwartej karcie, a czasami ich ilość jest trzykrotnie większa. Nie ułatwia to zadania i potrafi delikatnie sfrustrować. Z drugiej strony szansę na triumf ma każdy i nikt nie powinien się załamywać porażką – następna partia może okazać się szczęśliwa dla nas. Oczywiście nie twierdzę, że brak w dziele wydawnictwa Granna elementu taktyki – jeśli gracz dobrze kombinuje z rozmieszczeniem dróg, to z pewnością może liczyć na wyprodukowanie dobrej jakości wina. Warto również nadmienić, iż tytuł posiada wariant jednoosobowy, w którym możemy poćwiczyć budowanie ścieżek.

Losowe dobieranie kart ścieżek i farm może sporo namieszać.Oprawa graficzna

Winnica może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem. Pudełko jest zgrabne i zawiera piękną ilustrację. Wewnątrz opakowania znajdziemy instrukcję, notes ze 150 arkuszami zawierającymi plan winnicy, 6 kart farm, 42 karty dróg (w dwóch kolorach) oraz kartę do gry jednoosobowej. Karty mogą pochwalić się bajkowymi i kolorowymi obrazkami. W przybory do pisania i ewentualnie gumkę do ścierania musimy zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Oprawa graficzna jest kolorowa i bajkowa.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna planszówka pozbawiona negatywnej interakcji pomiędzy uczestnikami, w jakiej kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie wyznaczanie ścieżek pomiędzy farmami, zamkami i winogronami. Winnica idealnie sprawdzi się w rodzinnym gronie, a sama zabawa nie powinna zająć nam więcej niż 15-20 minut. Cena gry także jest atrakcyjna (około 35 zł), więc jeśli zawsze chcieliście zająć się produkcją własnego trunku, to macie teraz idealną szansę.Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?