Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Domki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 08 kwiecień 2017 18:32
  • Czytano: 3,691

Domki

Wiek graczy: 2-4


Zasady gry

Dzieło wydawnictwa Granna należy do serii Już gram, stworzonej specjalnie dla najmłodszych. Produkcja pozwala na zabawę samodzielną bądź wspólnie z rodzicem. Tytuł dysponuje kilkoma wariantami rozgrywki. Pierwszą z nich są Domki zabawa z cieniem, w której wykorzystujemy rewersy plansz zawierające cień zwierząt, a zadaniem dziecka jest dopasowanie żetonu do kartonika, zgodnie z przedstawionym cieniem. Druga wersja – Domki dla bystrzaków – wymaga obecności rodzica, jaki czyta pytania i wspólnie z pociechą próbują na nie odpowiedzieć. W wariancie tym dziecko ćwiczy także spostrzegawczość, odszukując na planszach wskazane przez twórców obiekty (biedronki, podkowy, ślimaki itp.). Ostatnia wersja to Domki układanka, w której zadaniem gracza jest dopasowanie odpowiedniego żetonu ze zwierzątkiem do miejsca jego zamieszkania.

Jeden z wariantów wymaga dopasowania żetonu ze zwierzątkiem do miejsca jego zamieszkania.Grywalność

Reguły gry Domki są proste, więc gracze nie powinni mieć problemu z ich zrozumieniem. Zarówno plansze, jak i plakat z obrazkami dają mnóstwo możliwości zabawy z dzieckiem – wszystko zależy od naszej kreatywności. Produkcja rozwija spostrzegawczość, słownictwo, motorykę, ćwiczy koncentrację oraz poszerza wiadomości o otaczającym nas świecie. A wszystko to w przyjemnej, wesołej i sympatycznej formie.

Zabawa z cieniem to druga wersja zabawy.Oprawa graficzna

Produkcja wydawnictwa Granna może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów – żetonów, plansz oraz samego pudełka. Instrukcja nie tylko zawiera zasady kilku wariantów gry, ale również plakat z kolorowymi obrazkami, na którym przedstawione są domki dla różnych zwierząt. Wewnątrz opakowania znajdziemy też dwustronne, tekturowe plansze i żetony, pełne barw i szczegółów. Domki są po prostu śliczne.

Kolorowy plakat zawiera obrazki przedstawiające zwierzątka przed swoim domem.Podsumowanie

Kolejny tytuł z serii Już gram to przede wszystkim rozgrywka połączona z edukacją – dziecko bawiąc się rozwija swoje słownictwo, motorykę, spostrzegawczość, poszerza wiedzę o otaczającym go świecie, a także ćwiczy koncentrację. Jeśli możesz pochwalić się pociechą w wieku od 2 do 4 lat, to bez wahania sięgnij po Domki, a za około 25 złotych otrzymasz świetną, kolorową grę, którą pokocha każde dziecko.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?