Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Ego Love

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 kwiecień 2017 18:00
  • Czytano: 1,791

Ego Love

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 16+
Czas gry: 15-20 minutZasady gry

W Ego Love rozgrywka polega na typowaniu i obstawianiu odpowiedzi uczestników. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przekroczy metę (punkt startowy) na planszy. Reguły dzieła wydawnictwa Trefl nie są skomplikowane – jeden z graczy losuje kartę z pytaniem (musi ona odpowiadać pod względem płci), odczytuje je na głos i kładzie na stole w widocznym dla wszystkich miejscu. Następnie wybiera jedną z trzech opcji oznaczonych kropkami i wykłada odpowiedni żeton, jaki pod spodem kryje prawidłową odpowiedź. Teraz do głosu dochodzą pozostali, którzy muszą wskazać opcję, jaką ich zdaniem wybrał aktywny uczestnik. W tym celu kładą swoje żetony kropkami do dołu oraz ustalają przy pomocy małych serduszek (jednego bądź dwóch) stawkę gry – ilość ewentualnych pól, o które przesuną do przodu lub cofną swój pionek na planszy. Kolejnym krokiem jest odsłonięcie żetonów z kropkami, porównanie ich i wykonanie odpowiednich przemieszczeń znaczników.

Plansza w kształcie serca stanowi arenę naszych zawodów.Grywalność

Zasady Ego Love są niezwykle proste – każdy przyswoi je w dosłownie kilka chwil. Pytań przygotowanych przez twórców jest bardzo dużo – dokładnie 330, dlatego upłynie wiele czasu i rozegranych partii zanim zaczną się one powtarzać. Dzieło wydawnictwa Trefl przede wszystkim sprawdzi naszą wiedzę na temat ukochanej osoby, ale także o naszych przyjaciołach czy członkach rodziny – pewne więc są zaskoczenia i mnóstwo śmiechu. Produkcja posiada również nutkę gry hazardowej, by wygrać, czasami trzeba zaryzykować i wyżej obstawić nasz wybór. Warto też uwzględnić, iż błędna odpowiedź cofa nasz pionek, dlatego kiedy nie jesteśmy pewni wskazanej przez rywala opcji, lepiej typować zachowawczo. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie zdobywania punktów także przez uczestnika czytającego pytanie – wtedy ma on motywację do udzielenia najbliższej prawdzie odpowiedzi. Tytuł jest niezwykle emocjonujący i stanowi świetną formę rozrywki na spotkaniach z innymi parami.

Pytania podzieloną są na trzy kategorie.Oprawa graficzna

W Ego Love dominują dwa kolory – czerwony i czarny, co jest nadaje grze klimatu i elegancji. W opakowaniu znajdziemy przede wszystkim 165 kart z pytaniami podzielonymi na trzy kategorie (dla pań, panów oraz dotyczącymi wszystkich), świetnie wyglądającą instrukcję (pojedyncza, plastykowa karta), planszę w kształcie serca, 15 dużych żetonów z kropkami, poręczne pudełeczko na karty, małe serduszka oraz drewniane pionki. Wszystkie elementy mogą pochwalić się estetycznym i solidnym wykonaniem, ale to właśnie oprawa graficzna najbardziej przypadła mi do gustu – jest nastrojowo i wytwornie.

Oprawa jest klimatyczna, a wszystkie elementy solidnie wykonane.Podsumowanie

Warto uwzględnić, że dzieło wydawnictwa Trefl przeznaczone jest nie tylko dla par, ale również dla osób niemających dystansu do siebie i swoich wad. Jeśli gracze mają spore poczucie humoru, to dobra zabawa jest gwarantowana. Ego Love to idealna gra towarzyska, która sprawdzi naszą wiedzę o ukochanej osobie z nutką hazardu i rywalizacji. A wszystko to za około 60 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?