Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Frogi

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 03 kwiecień 2017 10:43
  • Czytano: 2,757

Frogi

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W najnowszej grze wydawnictwa Granna zadaniem uczestników jest przeprowadzenie swoich żabek na kafelki startowe (z kwiatkiem) innych graczy. Wygrywa osoba, która zrobi to jako pierwsza. Na początku rozgrywki musimy przygotować teren naszych zawodów – układ kafelków zależy od ilości uczestników – twórcy zaproponowali kilka możliwości, ale sami także możemy wymyślić swoje ustawienie. Następnie każdy z graczy po kolei wykonuje jedną z wybranych czynności:
- przenieść żabkę na sąsiedni kafelek,
- odwrócić (odtopić) zatopiony kafelek,
- skorzystać z jednej z dostępnych akcji specjalnych.
Oprócz zwykłych kafelków terenu, na polu naszych zmagań możemy trafić na cztery kafelki specjalne, jakich działanie opisane jest w instrukcji. Do swojej dyspozycji uczestnicy mają jeszcze kafelki akcji, dzięki którym mogą na przykład wykonać podwójny skok bądź wykonać ruch żabką rywala.

Czas przeprowadzić swoją żabkę na inny kafelek z kwiatkiem.Grywalność

Reguły gry Frogi są proste, choć początkowo dosyć często sprawdzane są znaczenia niektórych kafelków oraz inne niejasności. Gdy wszystko jest jasne, to rozgrywka przebiega sprawnie i przyjemnie, a całość nie powinna przekroczyć 20 minut. Zabawa jest emocjonująca, a szala zwycięstwa waha się do samego końca. Nigdy nie możemy być pewni sukcesu, gdyż przeciwnik może skorzystać z kafelka akcji i mocno namieszać w naszych planach. Produkcja stanowi fajne wyważenie losowości oraz konieczności opracowania konkretnej strategii. Szczęście przydaje się przede wszystkim podczas rozkładania kafelków terenu, co nie zawsze musi mieć znaczenie, jeśli dobrze rozplanujemy nasze ruchy. Tytuł potrafi wciągnąć, a pokonani chętnie przystąpią do kolejnych partii, by spróbować się zrewanżować za poprzednią porażkę. Dzieło wydawnictwa Granna idealnie sprawdza się w rodzinnym gronie.

W trakcie gry możemy skorzystać z kafelków akcji.Oprawa graficzna

Wszystkie elementy gry Frogi zapakowane są w zgrabne pudełko i mogą pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem. W opakowaniu znajdziemy przede wszystkim 46 tekturowych, kolorowych, dwustronnych kafelków terenu oraz 32 kafelki akcji. Zamiast zwykłych pionków, twórcy oddali do naszej dyspozycji 12 barwnych żabek wykonanych z plastiku. Na pochwałę zasługuje też instrukcja, jaka krok po kroku zapoznaje nas z zasadami i zawiera przykładowe ustawienia kafelków dla różnych ilości uczestników. Grafiki na niektórych kafelkach są całkiem ładne, a ilustracja na pudełku, której autorem jest Piotr Socha, wygląda wręcz bajkowo i cudnie.

Ilustracja na pudełku jest świetna.Podsumowanie

Jeśli szukacie rodzinnej, sympatycznej planszówki, w jakiej znajdziecie wyważoną rozgrywkę pełną emocji, to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Granna – to prosta i lekka produkcja, z którą miło spędzicie czas w rodzinnym gronie. Warto również wspomnieć, że grę Frogi zakupimy za około 30 złotych.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?