Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Rzymianie do domu

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 30 marzec 2017 09:08
  • Czytano: 1,226

Rzymianie do domu

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 10 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl-Kraków zadaniem graczy jest zniszczenie muru obronnego zbudowanego przez Rzymian, jaki oddzielił Kaledończyków od reszty Brytanii. Rozgrywka podzielona jest na trzy tury, a one natomiast złożone są z dwóch faz. Pierwsza faza – Wydawanie rozkazów – wymaga od uczestników zabawy rozstawienia swoich wojowników do każdego z sześciu fortów tak, by zdobyć jak największą liczbę punktów. Następnie przechodzimy do Fazy ataku, w której gracze ujawniają swoje karty i sprawdzają, jakie forty udało im się zdobyć. W ten sposób rozgrywamy trzy rundy, po czym przeliczamy punkty, a jeden z uczestników może cieszyć się z triumfu. Warto także nadmienić, iż każda karta (wojownik) posiada oznaczenie siły ataku oraz opis ich właściwości specjalnych.

Każdy z graczy dysponuje takim samym wojskiem.Grywalność

Reguły gry Rzymianie do domu są proste, ale dają wiele możliwości taktycznych. Sukces nie przychodzi łatwo, trzeba sporo się nagłówkować – musimy nie tylko dobrze rozmieścić swoich wojowników, ale też spróbować odgadnąć ruch oponentów – by móc cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Produkcja wydawnictwa Trefl-Kraków potrafi wciągnąć na dłuższy czas, gdyż zawsze znajdzie się chętny na odegranie się za poprzednią porażkę. Walka o triumf trwa do samego końca, a czasami ostatni fort może zdecydować. Emocji nie zabraknie. Twórcy zaproponowali również urozmaicenie w postaci innych wariantów zabawy oraz wersję z klanem neutralnym. Rozegranie jednej partii powinno nam zająć około 10 minut, więc gra jest idealna na chwilkę przerwy lub oderwanie się od codziennych obowiązków.

Nazwy fortów są zabawne, ale walka o nie już niekoniecznie.Oprawa graficzna

Rzymianie do domu mogą pochwalić się kolorową, komiksową oprawą graficzną oraz sporym poczuciem humoru (np. łucznik Arch’eer lub Fort Focus). Całość została zapakowana do małego, solidnego pudełeczka, w którym oprócz kart do gry znajdziemy instrukcję, w jakiej po kolei autorzy wyjaśniają zasady rozgrywki.

Gra może się pochwalić kolorową, komiksową i humorystyczną oprawą.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to emocjonująca i wciągająca produkcja, stanowiąca idealne połączenie planowania i odrobiny szczęścia. Tytuł świetnie sprawdza się podczas spotkań z przyjaciółmi bądź w podróży. Cena gry również jest atrakcyjna – zakup karcianki Rzymianie do domu wiąże się z wydaniem około 25 złotych. Do boju!Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?