Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Farmageddon

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 28 marzec 2017 12:50
  • Czytano: 1,304

Farmageddon

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to agrokulturalna karcianka, w której zadaniem graczy jest zakładanie upraw i zbieranie plonów, jakie przynoszą zyski finansowe. Uczestnik z największą kwotą pieniędzy na koniec zabawy zostaje zwycięzcą. Ale zacznijmy od początku, czyli od przygotowania kart. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić jest wyłożenie trzech Kart Pól na stole. Następnie musimy przygotować dwie talie – czerwoną Kart Akcji oraz zieloną Kart Upraw i rozdać odpowiednią ich ilość wszystkim graczom. Teraz możemy przystąpić do rozgrywki – w każdej swojej turze uczestnik zabawy może założyć uprawę (na wolnym polu), nawozić ją (jeśli posiada odpowiednie karty), zagrać kartę akcji (np. zniszczenie uprawy rywala) i zebrać plon (nie jest to możliwe w turze zasadzenia). Reguły gry są proste, wystarczy tylko chwilka z instrukcją i możemy ruszać w pole.

Karty pól oraz przykładowe uprawy.Grywalność

Rozgrywka w Farmageddon jest niezwykle wciągająca – od szalonych upraw po prostu nie można się oderwać. Emocji także nie brakuje, gdyż szaleni rolnicy mogą posunąć się do najdziwniejszych zagrań – wszystko, by osiągnąć triumf i zdobyć tytuł najlepszego. Tutaj nie ma miejsca na uprzejmości, od początku do końca trwa zażarta walka. Produkcja wydawnictwa Trefl-Kraków idealnie sprawdza się w rodzinnym gronie lub na spotkaniach ze znajomymi, a dodatkowym atutem jest krótki czas gry, dzięki czemu partyjkę możemy rozegrać w przerwie od codziennych obowiązków. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim spora dynamika oraz wyważenie rozgrywki – szczęście w losowaniu kart jest ważne, ale to skuteczność naszej strategii jest kluczowa. Fajnie także, że początkowe niepowodzenia można szybko przekuć w sukces i nadrobić zaległości – dzięki temu nikt się do gry nie zrazi. Motyki w dłoń.

Jeśli masz możliwość zaszkodzić rywalowi, to skorzystaj z okazji.Oprawa graficzna

W małym, solidnym, tekturowym pudełku znajdziemy instrukcję napisaną w przystępny sposób, zawierającą rady dla rolników oraz 108 kart zawierających kolorowe ilustracje utrzymane w kreskówkowym stylu. Farmageddon może pochwalić się całym mnóstwem zabawnych rysunków oraz tekstów – poczucia humoru autorom nie brakowało. Gabaryty opakowania są idealne na podróż, więc produkcję możemy zabrać na wakacje lub piknik.

Oprawa utrzymana jest w komiksowym stylu z humorystycznym zacięciem.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków pozytywnie mnie zaskoczyło – rozgrywka jest przyjemna i emocjonująca, a oprawa idealnie w moim stylu – komiksowa z przymrużeniem oka. Atrakcyjna jest również cena tytułu – zakup wiąże się z wydaniem około 30 złotych, co w przełożeniu na częstotliwość używania jest niewielką kwotą. Nie sądziłam, że bycie rolnikiem jest takie wciągające i ekscytujące.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?