Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Munchkin: Lista skarbów

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 marzec 2017 18:40
  • Czytano: 3,774

Munchkin: Lista skarbów

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Bard oraz Black Monk bazuje na znanej grze karcianej List Miłosny oraz popularnej serii planszówek Munchkin. Całość polega na przechytrzeniu i pokonaniu rywali lub zdobyciu najcenniejszego skarbu. Reguły są proste – wszystko bazuje na odpowiednim zagrywaniu kart i wykonywaniu wskazanych tam czynności. Każdy z uczestników rozpoczyna swoją rundę z jedną kartą na ręku, a następnie dobiera kolejną z talii. Po wybraniu jednej z nich, wprowadzamy efekt jej działania, a do głosu dochodzi kolejny gracz. Partię wygrywa ostatni z ocalałych uczestników bądź osoba z najwyższą wartością na karcie (najcenniejszym skarbem). Aby cieszyć się końcowym triumfem należy uzyskać określoną liczbę zebranych łupów, oczywiście twórcy proponują swoje odpowiednie ich ilości, jakie uzależnili od liczby graczy.

W grze znajdziemy tylko osiem rodzajów kart - z opanowaniem ich właściwości nie ma więc problemu.Grywalność

Talia w Munchkin: Lista skarbów składa się z 16 kart, co sprawia, że rozgrywka trwa maksymalnie 20 minut. Krótki czas zabawy jest zdecydowanie pozytywny, a dzieło wydawnictwa Bard oraz Black Monk możemy potraktować jako ciekawy przerywnik i oddech od innych zajęć. Im większa ilość uczestników, tym rozgrywka fajniejsza i bardziej wymagająca – dwie osoby to trochę za mało. Dzięki niewielkiej ilości talii pojawia się również możliwość zapamiętywania już użytych kart i wydedukowania tych znajdujących się w posiadaniu przeciwników. Natomiast proste zasady ułatwiają zachęcenie malkontentów po wybór tej formy rozrywki. Sporą zaletą tytułu jest odpowiednie wyważenie losowości, interakcji z innymi graczami (blefowanie) oraz dedukcji. Niestety gra ma także małą wadę, która może delikatnie frustrować – jeśli nie mamy szczęścia (a oponent ma), to możemy zostać wyeliminowani zanim rozpoczniemy swoją rundę. Emocji nie zabraknie.

Karty pomocy ułatwiają rozgrywkę.Oprawa graficzna

Munchkin: Lista skarbów może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem. Wszystkie elementy zapakowane są w małe pudełeczko, w jakim znajdziemy 16 kart do gry, instrukcję, cztery karty pomocy oraz jedną kartę do podstawowej wersji Munchkin. Oprawa graficzna utrzymana jest klimacie uniwersum – co oznacza, że humoru w niej nie brakuje. Szkoda tylko, iż samo poszukiwanie skarbów potraktowane zostało po macoszemu i jest właściwie niewyczuwalne.

Pudełko z grą zmieści się w kieszeni.Podsumowanie

Jeśli szukacie prostej, zabawnej, emocjonującej i wyważonej pod względem rozgrywki karcianki, jaka przy okazji nie zrujnuje Waszego budżetu (sugerowana cena gry to 19,90 zł), to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Bard oraz Black Monk.
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?