Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Szukaj, szukaj

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 marzec 2017 12:34
  • Czytano: 3,432

Szukaj, szukaj

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5-10
Czas gry: 30 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Granna posiada trzy warianty zabawy – pierwszy przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, a podczas rozgrywki potrzebna jest pomoc osoby dorosłej. W wersji tej Mistrz Gry losuje z talii 20 kart, a następnie wykłada jedną z nich na stół tak, by wszyscy uczestnicy dobrze ją widzieli. Teraz zadaje graczom pytanie (co jest największe? bądź co jest najmniejsze?), a dziecko, które jako pierwsze udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzymuje daną kartę. Całość wygrywa osoba z największą liczbą zdobytych w ten sposób kart. Drugi wariant skierowany jest dla dzieci w wieku szkolnym, a do zabawy potrzebna jest losowo stworzona talia składająca się z 20 kart o zielonym rewersie oraz plansza z wskazówką, dzięki której poznamy zagadkę w obecnej rundzie. Do pytań o największą i najmniejszą rzecz, dochodzi jeszcze wskazanie elementu niepasującego do zbioru. Trzecia wersja rozgrywki jest identyczna, jak druga, tylko talię tworzymy z kart z rewersem zielonym i pomarańczowym (trudniejsze zagadki).

Co jest największe? Co najmniejsze? Co nie pasuje do zbioru?Grywalność

Dzięki zróżnicowanym wariantom, przy grze Szukaj, szukaj świetnie mogą bawić się zarówno dzieci w wieku pięciu, jak i dziesięciu lat. Presja czasu wymuszona przez zasadę, kto pierwszy prawidłowo odpowie sprawia, że emocji podczas rozgrywki nie zabraknie. Oprócz wspomnianych możliwości zabawy, dzieło wydawnictwa Granna dysponuje również dodatkową opcją – po rozłożeniu instrukcji otrzymujemy duży plakat z szeregiem różnorodnych obrazków, do których autorka – Justyna Kubiak – zaproponowała kilka łamigłówek. Wiążą się one ze znalezieniem np. wszystkich pingwinów, wskazaniem wszystkich rzeczy zaczynających się na określoną literę itp. Oczywiście zagadki możemy wymyślać sami, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Tym sposobem dzieci bawiąc się, przećwiczą swój refleks i wykażą się spostrzegawczością.

O wyborze pytania może zadecydować los.Oprawa graficzna

Wewnątrz kolorowego pudełka znajdziemy duże, solidnie wykonane karty oraz tekturową planszę, jaka w połączeniu z plastikową wskazówką stanowi metodę wyboru łamigłówki w wariancie drugim i trzecim. Na pochwałę zasługuje także instrukcja – napisana w przystępny sposób i zawierająca na swoim rewersie plakat z mnóstwem obrazków, utrzymanych w bajkowym stylu.

Plakat stanowi świetny dodatek i przećwiczy spostrzegawczość.Podsumowanie

Szukaj, szukaj to świetna produkcja przynosząca mnóstwo emocji, dysponująca różnymi wersjami rozgrywki, dzięki której dzieci w różnym wieku mogą sprawdzić swoją spostrzegawczość, pomysłowość oraz refleks, a także poszerzyć swoją wiedzę o świecie. Tytuł jest idealną propozycją do zabawy w rodzinnym gronie, a jego cena (około 30 złotych) jest bardzo atrakcyjna.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?