Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Pestka, Drops, Cukierek

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 marzec 2017 10:43
  • Czytano: 3,842

Pestka, Drops, Cukierek

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 45 minutZasady gry

Pestka, Drops, Cukierek bazuje na książce Grzegorza Kasdepke o tym samym tytule, więc jeśli ktoś miał przyjemność ją czytać, to reguły gry już zna. Pozostałe osoby także nie będą miały kłopotów z przyswojeniem prostych zasad. Celem uczestników zabawy jest ożywienie smutnego królestwa zanim zły król uzbroi swoją armię. Aby tego dokonać, szukamy przedmiotów, przetwarzamy je w odpowiednich miejscach na gotowe artykuły, a następnie sprzedajemy mieszkańcom domków za godziwą zapłatę. Rozgrywka kończy się w momencie, gdy na osiedlu pozostało mniej smutnych domków niż graczy bądź wszystkie pola skarbca zostały zapełnione. Jeśli zachodzi ta druga opcja, to wygrywa zły król, w przeciwnym razie z triumfu może cieszyć się osoba z największą liczbą pieniędzy.

Naszym nadrzędnym celem jest ożywienie smutnego królestwa.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Granna są proste i nikomu nie powinny sprawić jakichkolwiek problemów. Nie oznacza to, że zwycięstwo przyjdzie nam łatwo, aby zabawa skończyła się dla nas sukcesem, musimy sporo się nagłowić i opracować odpowiednią strategię. A sama produkcja daje w tym temacie mnóstwo możliwości – od swobodnego poruszania się po planszy, poprzez decydowanie o skorzystaniu z płatnych usług oponentów, po wymianę towarów w składziku. Szala zwycięstwa waha się do samego końca, więc emocji nie brakuje. Pewne są również kolejne partie – rywale chętnie się odegrają i spróbują odnieść triumf. Mimo iż tytuł Pestka, Drops, Cukierek jest przeznaczony głównie dla młodszych graczy, to starsi także będą się świetnie bawić podczas rozgrywki. Warto też nadmienić, że produkcja autorstwa Karola Madaja posiada kilka wariantów zabawy – kilka przygotowanych jest dla określonej ilości uczestników, a jedna z wersji dla graczy zaawansowanych. Dzięki nim rozgrywka nie będzie się dłużyła.

Gracze muszą kontrolować ilość swoich towarów, zły król chętnie na tym zarobi.Oprawa graficzna

Tytuł może pochwalić się estetycznym i solidnym wykonaniem – tekturowa plansza jest duża i czytelna, a dodatkowo zawiera kolorowe ilustracje. Na pochwałę zasługuje również bawełniany worek, do którego trafiają żetony surowców/towarów. W sporym pudełku znajdziemy też ładne, dwustronne karty domków, monety w różnych nominałach, drewniane znaczniki graczy, żetony pomocnicze oraz kafelki Szufli. Dzieło wydawnictwa Granna posiada także opisaną w prosty i przystępny sposób instrukcję, zawierającą mnóstwo barwnych obrazków oraz ciekawych informacji.

Wszystkie elementy są kolorowe i solidnie wykonane.Podsumowanie

Pestka, Drops, Cukierek to idealna propozycja na rodzinne potyczki, dzięki której najmłodsi uczestnicy poznają zasady handlu, możliwości wymiany i konieczności opracowania skutecznej strategii. Pewne jest jedno – emocji będzie sporo, a gra wciągnie Was na dłuższy czas. Obecnie tytuł możemy zakupić za około 60 złotych, co nie jest dużym kosztem, za produkcję niosącą ze sobą mnóstwo zabawy i walory edukacyjne.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?