Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Która godzina?

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 luty 2017 12:42
  • Czytano: 3,282

Która godzina?

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 6-11
Czas gry: 35-45 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Granna posiada cztery warianty rozgrywki. W pierwszym – Nakręć zegar – zadaniem graczy jest wylosowanie pięciu żetonów ze słownym zapisem godzin i otworzeniu ich na specjalnym zegarze. Druga wersja to Pora dnia i polega na wybraniu jednej planszy z czterema różnymi ilustracjami oraz ośmiu żetonów czasu, a następnie dopasowaniu ich do obrazków. Trzecia możliwość bazuje na popularnych memorach, a uczestnicy odszukują wśród kwadracików pasujące do siebie godziny. Ostatni wariant (Która to godzina?) ma podobne zasady, co drugi, jednak w nim kilka osób stara się dopasować żetony do określonej ilustracji ze swojej planszy. Najszybszy uczestnik otrzymuje najwięcej punktów, a następnie cała zabawa jest powtarzana. Dzieje się to do momentu, kiedy jeden z graczy uzbiera określoną liczbę punktów.

Żetony ze słownym zapisem godzin oraz obrazkami zegarów.Grywalność

Część wersji gry Która godzina? przeznaczona jest dla jednego dziecka asystowanego przez osobę dorosłą, a w pozostałych udział może wziąć maksymalnie czterech graczy. Muszę przyznać, że wszystkie warianty świetnie się sprawdzają jako test ze znajomości odczytywania zegarka, a dodatkowo wyzwania drużynowe nadają nutki rywalizacji. Reguły dzieła wydawnictwa Granna są nieskomplikowane, więc każdy powinien bez problemu zapoznać się z nimi i przystąpić do rozgrywki. Różnorodność wersji powoduje, iż zabawa z produkcją szybko nam się nie znudzi. Tytuł oprócz elementu rozrywkowego, dysponuje przede wszystkich walorem edukacyjnym – ułatwia naukę odczytywania godzin, a także ćwiczy pamięć (memory) oraz kreatywność (obrazki).

Zegar z ruchomymi wskazówkami oraz żetony punktów.Oprawa graficzna

W grze Która godzina? wyróżniającym się elementem są piękne ilustracje ukazujące różnorodne sytuacje, w jakich znajdujemy się w trakcie dnia. Solidnym wykonaniem pochwalić się może zegar z ruchomymi wskazówkami. Oprócz tych części, w kolorowym pudełku znajdziemy żetony punktów oraz czasu z świetnymi obrazkami zegarków. Na komplement zasługuje również instrukcja, napisana w prosty i przystępny sposób.

Piękne, kolorowe ilustracje ukazujące ludzi w różnych porach dnia.Podsumowanie

Rozegranie pojedynczej partii dzieła wydawnictwa Granna powinno zamknąć się w granicach 30 minut, więc tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Fajnie także, że dobrze się bawiąc, możemy przećwiczyć bądź utrwalić odczytywanie czasu. Warto też nadmienić, iż grę Która godzina? zakupimy za około 25-30 złotych. Jedna produkcja – cztery możliwości zabawy.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?