Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» W co się ubrać?

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 luty 2017 15:47
  • Czytano: 3,771

W co się ubrać?

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 3+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W podstawowym wariancie gry wydawnictwa Granna każdy z uczestników zabawy otrzymuje po jednej figurce chłopca i dziewczynki oraz dwa żetony przedstawiające zestaw ubioru. Zadaniem każdego gracza jest jak najszybsze odnalezienie wskazanych na kartonikach części odzieży (czapki, koszulki, spodenek lub spódniczki, butów) i odpowiednie ich ułożenie. Oczywiście wygrywa ta osoba, która zrobi to pierwsza. Produkcja W co się ubrać? dysponuje także wariantem zaawansowanym, w jakim wśród żetonów z kompletami ubrań pojawiają się te oznaczone gwiazdkami – występująca na nich odzież nie jest unikalna i może powtarzać się na innych kafelkach. W takiej sytuacji konieczne jest wyprzedzenie rywala i odebranie mu szansy na końcowy triumf.

Mężczyzna już gotowy, a kobieta jak zwykle nie ma się w co ubrać.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Granna są proste i przejrzyste, a dzięki temu już po paru chwilach możemy przystąpić do zabawy. A jest ona bardzo emocjonująca, gdyż gracze muszą zmierzyć się z presją czasu, a dodatkowo w trudniejszej wersji także z możliwością utraty szansy na zwycięstwo. W co się ubrać? bazuje przede wszystkim na dobrej spostrzegawczości, a w mniejszej mierze na szczęściu w losowaniu kart zestawu ubrań. Dzięki temu każdy z uczestników ma szansę na wygraną, co uczy zdrowej rywalizacji. Tytuł jest idealną formą spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie, a krótki czas rozgrywki (15 minut powinno w zupełności wystarczyć na rozegranie kilku partii) sprawia, że chętniej wybierzemy taką formę zabawy. Dzieci pasjonujące się tworzeniem nowych kreacji i projektowanie własnych strojów będą tą produkcją zafascynowane i z pewnością zagości ona na bardzo długi czas.

W kilku zestawach ubrania się powtarzają.Oprawa graficzna

W kolorowym pudełku, oprócz instrukcji napisanej w przystępny sposób, znaleźć możemy solidnie wykonane, duże pionki dzieci, tekturowe żetony z zestawami ubrań oraz całą masę elementów odzieży. Dzieło wydawnictwa Granna może pochwalić się sporą kreatywnością, gdyż większość garderoby różni się nie tylko barwami, ale również rodzajami. Dzięki temu gracze nie będą mieli problemu ze znalezieniem właściwego stroju. Pojedyncze części ubrań również są zrobione z tektury, nie ma więc mowy o przypadkowym zniszczeniu podczas poszukiwań bądź przesuwaniu się elementów na figurkach.

Wszystkie elementy są kolorowe i solidnie wykonane.Podsumowanie

W co się ubrać? to emocjonująca gra, w której na próbę wystawione są nasze nerwy (presja upływającego czasu) oraz spostrzegawczość (odnalezienie określonej odzieży). Dodatkowo produkcja wykorzystywana może być jako przybornik dla małych projektantów mody kochających tworzenie nowych, ciekawszych zestawów ubioru. Tytuł można zakupić już za niecałe 25 złotych, czyli niewielką cenę za tytuł, który bawiąc, uczy i rozwija.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?