Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gra o miód

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 luty 2017 14:51
  • Czytano: 3,044

Podobne publikacje

Gra o miód

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 30-40 minutZasady gry

Celem najnowszego dzieła z cyklu „Dobra gra rodzinna” jest odpowiednie dokładanie (dopasowanie) cząstek miodu, by zamknąć komórkę i tym samym zdobyć punkty. Wygrywa uczestnik, jaki na koniec zabawy posiada ich najwięcej. Oczywiście zadanie nie jest proste, gdyż ramiona każdego kafla są oznaczone poprzez rośliny miododajne (spadziowy, mniszkowy, rzepakowy, akacjowy, malinowy, gryczany oraz lipowy). Dodatkowo żetony są dwustronne – na jednej stronie (żółtej) symbole ułożone są prawoskrętnie, a na drugiej (fioletowej) lewoskrętnie. Skorzystanie z innego koloru tła sprawia, że nasza zdobycz maleje z dwóch do jednego punktu. Rozgrywka trwa do momentu, w którym jeden z graczy wyłoży pod rząd pięć cząstek lub wszyscy uczestnicy nie chcą bądź nie mogą wykonać żadnego ruchu. Wtedy następuje zliczanie punktów i poznajemy triumfatora zawodów.

Dopasowanie kolejnego żetonu do łatwych nie należy.Grywalność

Chociaż zasady produkcji wydawnictwa Trefl są proste, to podczas zabawy gracze muszą sporo się nagłowić i naszukać, aby znaleźć miejsce, do jakiego pasowałby jeden z naszych kafelków. Zawsze też można przygotować sobie grunt i zdobyć w ten sposób punkt w następnej turze. Czasami jednak przeciwnik wykorzysta nasz ruch i sam zamknie komórkę. Warto także pamiętać, iż każda cząstka miodu jest inna. Gra o miód przynosi wiele emocji i jest niezwykle wciągająca – nie sądziłam, że dokładanie kolejnych kafelków może pochłonąć mnie na tak długi czas. Jeśli będziemy chcieli zmodyfikować zasady podstawowej wersji, to zawsze możemy skorzystać z dwóch wariantów przygotowanych przez autora gry – Jarosława Krawczyka. W jednej z nich do zabawy włączamy Jokera (wybrany losowo symbol), jaki może zastąpić każdą z roślin, a w drugiej dodajemy możność odpowiedniego przesuwania już wyłożonych cząstek. Oba sposoby urozmaicają rozgrywkę, a dzięki temu tytuł szybko nam się nie znudzi.

Znaczniki graczy, punkty oraz żeton niewiadoma.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl dysponuje bajkowymi i kolorowymi ilustracjami, które możemy znaleźć na opakowaniu i w instrukcji. Wszystkie elementy gry są solidne i estetyczne – zarówno żetony punktów, jak i kafelki miodu wykonane są z tektury, a ozdobione pastelowymi barwami. Samo pudełko dysponuje niewielkimi rozmiary, co ułatwia sprawę podczas transportu produkcji. Jedyną niewiadomą są dla mnie dziwne żetony z obrazkiem miodu, których przeznaczenie całkowicie pominięto w instrukcji (chyba że dopadła mnie kompletna ślepota, wtedy będę wdzięczna życzliwej osobie za podpowiedź).

Ilustracje są bajkowe i kolorowe..Podsumowanie

Gra o miód to wciągająca produkcja z przejrzystymi zasadami i trzema wariantami rozgrywki. Dzięki temu tytuł zostanie z nami na dłużej. Dzieło Jarosława Krawczyka mogę polecić przede wszystkim na rodzinne potyczki, jednak w gronie znajomych również się sprawdzi. Swoją spostrzegawczość możemy przećwiczyć już za niecałe 50 złotych. A „ja chyba całkiem się na ten miodek przerzucę”.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?