Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Dolores

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 styczeń 2017 13:47
  • Czytano: 3,204

Dolores

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Trzecia odsłona cyklu "Gry z pazurem" skupia się na walce piratów o cenne skarby, wykorzystując do tego odmianę popularnej gry papier-kamień-nożyce. Ale od początku. Reguły są proste – bohaterami Dolores są piraci toczący ze sobą pojedynki, by zdobywać kosztowne łupy. Walka rozgrywa się przy pomocy trzech gestów dłoni (otwarta dłoń, zaciśnięta pięść, pięść z podniesionym do góry kciukiem) oraz sześciu możliwych interpretacji powstałych układów. Oczywiście korsarze mogą również negocjować przed pojedynkiem i np. podzielić się skarbami. Zdobyte karty z artefaktami trafiają do naszej kolekcji (do odpowiedniego zestawu). Zabawa kończy się, gdy z talii zostanie dobrana Karta Świtu. Wtedy punkty zostają zliczone i uczestnik z największą ich ilością zostaje zwycięzcą. W dziele wydawnictwa Granna pojawiają się także Karty wiadomości, które pozwalają na wykonywanie akcji specjalnych. Są to: Rozbita latarnia, Złodziej, Wir wodny, Zakład oraz Chwyt na dwie ręce.

Nasz cel gry - drogocenne łupy!Grywalność

Tak, jak wcześniej wspomniałam, zasady gry są krótkie i proste, a zapoznanie się z nimi nie powinno zająć nam więcej niż kilkanaście minut. Jest to sporym plusem, szczególnie dla osób, które nie są chętne na długą naukę. Fajnie, że oprócz walki o łupy pojawiły się też Karty wiadomości, jakie urozmaicają zabawę i w pewien sposób modyfikują pojedynki. Elementem, który może wywołać mieszane uczucia u graczy jest spora losowość. W Dolores nie da się przewidzieć gestu rywala ani efektu końcowego. Z pewnością zaawansowani „planszowicze” chcieliby mieć choć trochę kontroli nad sytuacją, ale w przypadku trzeciej części serii "Gry z pazurem" może być z tym problem. Osobiście nie mam nic przeciwko takiej formie zabawy – większe ryzyko, lepsza radość z rozgrywki i wygranej.

Karty wiadomości potrafią namieszać w rozgrywce.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna, podobnie jak poprzednie produkcje tego cyklu, może pochwalić się zgrabnym pudełkiem i niewielką, choć wykonaną solidnie zawartością. Oprócz czytelnej instrukcji, wewnątrz opakowania znajdziemy jedynie zestaw kart, który kryje piękne, kolorowe i klimatyczne ilustracje ze skarbami oraz akcjami. Oby wszystkie kolejne produkcje z tej serii utrzymały ten poziom.

W pudełku znajdziemy karty oraz instrukcję.Podsumowanie

Dolores to prosta, acz emocjonująca i wciągająca gra. Pojedynki o łupy dostarczają moc adrenaliny, a spora losowość sprawi, że każdy z uczestników zabawy może sięgnąć po zwycięstwo. Tytuł idealnie sprawdzi się w gronie rodzinnym oraz spotkaniach ze znajomymi. Warto stanąć do walki o skarby, zwłaszcza przy takiej cenie (sugerowana około 40 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?