Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Sherlock

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 styczeń 2017 17:55
  • Czytano: 3,927

Sherlock

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W drugiej produkcji z cyklu "Gry z pazurem" mamy możliwość wcielenia się w detektywa, którego zadaniem jest odkrycie tożsamości przestępcy. Jest to możliwe na drodze dedukcji, dzięki informacjom uzyskanym od pozostałych uczestników zabawy. Ale od początku. Na starcie każdy z graczy otrzymuje arkusz dochodzenia oraz zasłonkę uniemożliwiającą podglądanie przez przeciwników. Kolejną czynnością jest potasowanie talii kart z wizerunkami podejrzanych, wybranie losowej i wyłożenie jej na środku stołu (stanowi ona naszego złoczyńcę). Pozostałe rozdzielamy po równo między wszystkich uczestników. Karty zawierają także różnorodne symbole (fajka, czaszka, oko, żarówka, odznaka policyjna, notatnik, pięść oraz naszyjnik) i dzięki nim jesteśmy w stanie odgadnąć tożsamość przestępcy.

Kto jest naszym podejrzanym?Informacje w grze Sherlock możemy uzyskać w dwojaki sposób: poprzez Śledztwo – wybieramy jeden z symboli i pytamy pozostałych, czy widnieje on na ich kartach; bądź Przesłuchanie – wskazujemy przeciwnika i poznajemy dokładną ilość wybranego symbolu. W ten sposób pozyskane dane zapisujemy na arkuszu dochodzenia i w drodze eliminacji odkrywamy, kto jest złoczyńcą. Jeśli mamy jakieś podejrzenia, to wykonujemy akcję Oskarżenie – mówimy na głos imię i nazwisko bohatera, a następnie sprawdzamy (tak, by inni tego nie zobaczyli), czy nasze przypuszczenia były zgodne z prawdą. Jeśli udało nam się poprawnie wytypować przestępcę, to wygrywamy całą partię, jednak w przypadku pomyłki nasz udział w śledztwie dobiega końca. Warto więc mieć pewność i nie ryzykować w ciemno.

Arkusz dochodzenia pomoże nam odkryć przestępcę.Grywalność

Jako fanka kryminałów i serialu Sherlock nie potrzebowałam dodatkowej zachęty, by sięgnąć po dzieło wydawnictwa Granna. Możliwość przeprowadzenia dochodzenia i rywalizacja z pozostałymi uczestnikami podgrzewają atmosferę, a pod koniec partii emocje wręcz sięgają zenitu. Zabawa jest niezwykle wciągająca, dlatego nie liczcie, że na pojedynczym śledztwie się skończy. Ogromną zaletą tytułu jest prostota reguł, z jakimi zapoznamy się w kilka minut oraz niewielka ilość elementów, których przygotowanie zajmie nam zaledwie chwileczkę. Sama rozgrywka powinna zamknąć się w piętnastu minutach, więc nikt nie zniechęci się zbyt długim czasem zabawy, co często wpływa na wybór innej formy spędzenia czasu wolnego. Sherlock to pozycja idealna zarówno w gronie znajomych, jak i rodzinnym.

Zasłonki ukrywają nasze notatki i przypominają o możliwych do przeprowadzenia akcjach.Oprawa graficzna

"Gra z pazurem" charakteryzują się identycznym pod względem wielkości, zgrabnym pudełkiem, jakie bez najmniejszych problemów możemy zabrać na dłuższą podróż. Jego zawartość jest solidnie i estetycznie wykonana, a dodatkowo karty zawierają ilustracje przedstawiające znane z książkowych przygód postacie, między innymi: Johna Watsona, Irene Adler, Jamesa Moriartiego, Mrs. Hudson, braci Holmes oraz inspektora Lestrade. Ciekawie prezentują się także arkusze dochodzenia oraz zasłonki, jakie połączone stanowią jeden długi, klimatyczny obrazek.

Zgrabne pudełeczko i klimatyczna oprawa.Podsumowanie

Wydawnictwa Granna po raz kolejny udowadnia, że wie, jak zrobić "Grę z pazurem", która wciągnie nas na długi czas i przyniesie ze sobą wiele emocjonujących śledztw. Fani kryminałów i dedukcji będą wniebowzięci – dla nich Sherlock to pozycja obowiązkowa (sugerowana cena gry to 39,99 zł).Ocena: 9,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?