Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Skull

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 30 grudzień 2016 18:48
  • Czytano: 4,107

Skull

Ilość graczy: 3-6
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

W pierwszej produkcji z serii "Gry z pazurem" uczestnicy zabawy otrzymują cztery żetony (trzy z symbolem kwiatka, a jeden z czaszką) i w ustalonej kolejności wykładają je na stół. Oczywiście robią to obrazkami do dołu, tak by przeciwnicy nie poznali ich zawartości. W dowolnym momencie jeden z graczy może przetrwać tę czynność i rozpocząć licytację – ocenia w niej, ile żetonów z kwiatkami jest w stanie odsłonić, zarówno u siebie, jak i pozostałych graczy. Stawkę mogą podnieść rywale, a wygrywa ten uczestnik, który zalicytuje najwyższą wartość. Jeśli odsłanianie skończy się sukcesem, to osoba ta zyskuje punkt, jednakże porażka oznacza utratę żetonu wybranego przez gracza (pozostali nie wiedzą, z jakim symbolem). Zabawa kończy się w momencie, kiedy jeden z uczestników zebrał dwa punkty lub do utraty wszystkich żetonów przez oponentów. Zasady planszówki Skull są niezwykle proste, wystarczy tylko chwilka i można przystępować do rozgrywki.

Każdy gracz otrzymuje swój zestaw żetonów.Grywalność

Dzieło wydawnictwa Granna bazuje na nieskomplikowanych regułach, jednak w tym przypadku stanowi to siłę. Zanim rozpoczęłam zabawę, byłam sceptycznie nastawiona, w końcu co jest fajnego w wykładaniu i licytowaniu żetonów. O tym, jak bardzo się myliłam, przekonałam się dosyć szybko – już przy pierwszej partii. Produkcja jest nie tylko wciągająca, ale i emocjonująca. Niczym w pokerze staramy się przechytrzyć przeciwników, a sami odgadnąć ich zamiary. Wygrana do prostych nie należy, więc każdy opracowuje swoją strategię na zwycięstwo. Czas gry waha się w granicach 15-30 minut, dlatego na jednej rozgrywce się nie kończy. Przegrani pragną zemsty i triumfu, co zazwyczaj skutkuje dłuższą niż wcześniej zakładamy posiadówką. Skull to gra idealna w gronie rodzinnym oraz na spotkania ze znajomymi. A jeśli graczy jest więcej niż sześciu, to zawsze możemy połączyć dwie sztuki produkcji.

Licytacja i odsłanianie żetonów są niezwykle emocjonujące.Oprawa graficzna

Już samo pudełko wygląda świetnie – idealnie oddaje charakter nazwy serii. Dodatkowo jest niewielkie, podobnie jak jego zawartość. W środku znajdziemy sześć kompletów solidnie wykonanych żetonów, które prezentują odmienne kolory i wzornictwo grafiki (kwiaty i czaszki), drewniane znaczniki wygranych partii oraz napisaną w prosty i czytelny sposób instrukcję. Mała rzecz, a cieszy.

Oprawa graficzna z pazurem.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to tytuł prosty, acz niezwykle wciągający i emocjonujący. Licytacje dają szerokie pole do manewru – jest analiza zachowania przeciwnika, wykorzystanie intuicji, a dosyć często próba blefowania. Skull to prawdziwa "Gra z pazurem", jaką warto dołączyć do swojej kolekcji, a zwłaszcza przy takiej cenie (39,99 zł.).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (1)

  • Brak avatara
    #1 | OScarborough94 mówi:02 styczeń 2017

    Po tej recenzji z pewnością kupię i wypróbuję ze znajomymi!