Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» CV Plotki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 04 listopad 2016 16:54
  • Czytano: 3,533

CV Plotki

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 60 minutOstatnio miałam możliwość przetestować i zrecenzować grę planszową CV od wydawnictwa Granna, a teraz zabrałam się za dodatek.

Co w trawie piszczy

Od razu nadmienię, iż rozszerzenie nie stanowi samodzielnej produkcji, więc rozgrywka jest możliwa wyłącznie z wersją podstawową. Przypomnę tylko zasady gry – celem w CV jest stworzenie życiorysu fikcyjnej postaci, w jaką wciela się uczestnik zabawy. Wygrywa gracz z największą ilością punktów. Je natomiast zdobywamy poprzez pozyskiwanie kart różnorodnych dokonań oraz wypełnienie celu życiowego. Wszystkie karty zostały podzielone na cztery kategorie – okres dzieciństwa, młodości, dojrzałości i starości. Wśród nich mogliśmy znaleźć karty zdrowia, wiedzy, relacji, pracy, majątku i wydarzeń, a dzięki dodatkowi zyskaliśmy dwa nowe rodzaje – karty losu i plotek.

Karty losu i plotek wprowadzają spore urozmaicenie rozgrywki.Oba typy kart przydzielamy do odpowiednich okresów i będziemy mogli je pozyskać poprzez poniesienie ich kosztu. Jeśli chodzi o plotki, to wprowadzają one interakcje między uczestnikami zabawy, gdyż po zakupieniu możemy ją położyć przed innym graczem. Karty te na koniec przynoszą dwa punkty zwycięstwa. Czasami, po rzucie kostkami ukazywały nam się trzy symbole pecha, skutkiem czego traciliśmy jedno z naszych dokonań. Dzięki CV Plotki pech możemy przekuć w coś dobrego – nabyć kartę losu. Warto pamiętać, że oba rodzaje dokonań układamy tak samo – w stosie z jedną aktywną kartą. Co jeszcze zawiera to małe pudełeczko? Oprócz już wymienionych elementów w opakowaniu znajdziemy instrukcję w języku polskim i angielskim oraz dwie nowe karty celów, które należy wymieszać z tymi z podstawowej wersji CV.

Oprawa graficzna pełna jest humorystycznych ilustracji.Autorem oprawy graficznej jest ponownie Piotr Socha, dlatego oczy cieszą kolejne kolorowe i śmieszne ilustracje. Wykonanie również jest solidne, ale czy CV Plotki stanowią urozmaicenie? I to spore, gdyż oba nowe rodzaje kart wprowadzają spore zamieszanie, już nie jest tak miło i przyjemnie. W końcu pojawiła się interakcja z innymi uczestnikami i przysłowiowe „podrzucanie świni”. CV zyskało dodatkowy wymiar i zmusza do opracowania jeszcze lepszej strategii na wygraną. Jeśli posiadacie podstawową wersję, to dodatek musicie kupić (cena ok. 20-25 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?