Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Spaghetti

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 30 wrzesień 2016 13:10
  • Czytano: 2,090

Spaghetti

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 30 minutPrzepis na udaną grę planszową jest prosty – bierzemy talerz, wykładamy na niego makaron, dodajemy mięsne klopsiki i gotowe.

Pora na obiad

Ostatnio miałam przyjemność ustalać Kto pozmywa?, a teraz zapraszam na obiad. W dzisiejszym menu Spaghetti – debiutanckie dzieło Michała Gołębiowskiego. I niech Was nie zmyli sympatyczna ilustracja z pudełka, która przywołuje na myśl jedną z bajek Disneya lub DreamWorks. Produkcja wydawnictwa Granna jest prosta tylko na pierwszy rzut oka. Gdy zaczynamy czytać instrukcję, przekonujemy się, że stanowi ona spore wyzwanie. Zasady gry są proste – zwycięża uczestnik z największą liczbą punktów. W zależności od wybranego poziomu trudności, przygotowanie i przebieg są inne. W pierwszym wariancie (łatwym) wszystkie nitki makaronu wykładamy na duży talerz, a na wierzchu układamy trzy klopsy. Teraz każdy z graczy po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, próbuje wyciągnąć jak największą liczbę nitek.

Niech Was nie zmyli bajkowa ilustracja - Spaghetti proste nie jest.Oczywiście każde nasze podejście jest ograniczone w czasie – pojedyncze podejście trwa 20 sekund. Kiedy piasek w klepsydrze się przesypie, do walki przystępuje kolejny uczestnik zabawy. Pamiętać również musimy, iż wolno nam używać tylko jednej dłoni, a podczas naszego ruchu żaden element nie może wypaść poza talerz. Dlatego koniecznym jest nie tylko zręczne wyciąganie nitek, ale też odpowiednia kolejność. Jeden za szybki ruch i przeciwnik dostaje szansę na wygraną.

Shakaron Makaron

Przygoda ze Spaghetti na tym się nie kończy, jest jeszcze drugi wariant rozgrywki – makaron umieszczamy na małym talerzu, a na wierzchu pojawiają się cztery klopsiki, a także trzeci, najtrudniejszy. W tym przypadku układ elementów jest taki sam, jak w wersji drugiej, ale punkty dodatkowo zdobywamy za kompletowanie składników według podanych przepisów na specjalnych żetonach. Na zebranie wymaganych komponentów dania mamy jedynie 20 sekund.

Trzy warianty poziomu trudności sprawiają, że gra szybko się nie znudzi.Produkcja wydawnictwa Granna może pochwalić się kolorową oprawą graficzną, solidnym wykonaniem elementów oraz świetną instrukcją, która zawiera wszelkie informacje odnośnie zasad gry, a są one przedstawione w nietypowej formie – przypominają książkę kucharską okraszoną nutką humoru. Prostota gry sprawia, że zapoznanie się z nią jest szybkie, podobnie ma się przygotowanie elementów i sprzątanie ich. Debiutanckie dzieło Michała Gołębiowskiego najlepiej smakuje w rodzinnym gronie, więc zamiast jeść na mieście, ugotujcie Spaghetti w domu (cena restauracyjna 69,99 zł).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?