Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kto pozmywa?

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 wrzesień 2016 10:19
  • Czytano: 1,500

Kto pozmywa?

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutNic tak nie podkręca emocji w grze, jak fajna nagroda, a właściwie uniknięcie kary. Bo w grze planszowej autorstwa Philippe’a des Pallières szukamy jakże ważnej odpowiedzi na pytanie: Kto pozmywa?

Sterta naczyń

W produkcji wydawnictwa Granna zabawa polega na pozbyciu się jak największej ilości swoich brudnych naczyń i sztućców po kilkudaniowym obiedzie (zupie, drugim daniu i deserze). Na początku każdy z uczestników otrzymuje po sześć żetonów i układa je w odpowiedniej kolejności – w pierwszym rzędzie deser, ryba, kompot, a w drugim widelce, zupa i noże. Teraz po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gracze wykonują po jednym ruchu. Może to być odsłonięcie żetonu lub przełożenie. Pozbycie się brudnego naczynia jest możliwe w dwóch przypadkach – pierwszy, gdy przekładamy je na tego samego typu zastawę (talerz na talerz), a drugi uwzględnia identyczny kolor żetonu.

Pudełko przedstawia zapowiedź tego, co czeka nas po przegranej.Zasady gry Kto pozmywa? są bardzo proste, co przekłada się na szybką i nieskomplikowaną zabawę. Oczywiście im więcej uczestników, tym rozgrywka ciekawsza, a emocje jeszcze większe. W końcu osoba z największą ilością brudnych naczyń jest zmuszona pozmywać. Jeśli pojedyncza partia nam nie wystarcza, to zawsze możemy umówić się na więcej, a punkty (sztuki zastawy) sumować. Jedno jest pewne – pomysł trafiony w dziesiątkę.

Dla leniuchów

Warto również nadmienić, że dzięki planszówce od wydawnictwa Granna przymusimy największych leniuchów do codziennego sprzątania po obiedzie lub kolacji. Może się też zdarzyć, iż uczestnicy będą ze sobą paktować bądź opracowywać coraz sprytniejsze taktyki – a wszystko po to, by wymigać się od tego nieprzyjemnego obowiązku. Kto pozmywa? to produkcja idealna dla całej rodziny lub grupki znajomych, a krótki czas gry nikogo nie powinien odstraszyć – jedna partia bez najmniejszych problemów powinna zamknąć się w kwadransie.

Żetony są kolorowe i solidnie wykonane.Na pochwałę zasługuje także oprawa graficzna i wykonanie wszystkich elementów. Żetony są solidne, a ilustracje na nich przedstawione bardzo szczegółowe i kolorowe. Świetnie wygląda pudełko gry, jakie po opróżnieniu z całej zawartości przypomina zlew kuchenny. Instrukcja jest krótka – zasady są opisane w prosty i czytelny sposób, nikt nie powinien mieć problemów z przyswojeniem sobie reguł rozgrywki. Jeśli to wszystko jeszcze Was nie zachęciło, to wspomnę, że Kto pozmywa? możemy obecnie nabyć za około 20 złotych – cena niewielka, a świetna zabawa i emocje gwarantowane.


Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?