Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Dr. Eureka

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 sierpień 2016 15:10
  • Czytano: 574

Dr. Eureka

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutJeśli zawsze chciałeś zostać prawdziwym chemikiem – robić eksperymenty, tworzyć nowe formuły i bawić się cząsteczkami w laboratorium, to dzieło wydawnictwa Bard jest dla Ciebie idealne.

Mały chemik

Dr. Eureka to logiczna gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest jak najszybsze, odpowiednie przemieszanie kolorowych kulek (cząstek) znajdujących się w plastikowych fiolkach (bez dotykania i upuszczania). Na początku rundy każdy z graczy rozpoczyna z zestawem startowym, czyli trzema fiolkami, w jakich znajdują się cząsteczki tego samego koloru (czerwone, fioletowe i zielone). Następnie ze stosu kart wyzwań losujemy jedną, przedstawiającą właściwe ustawienie kulek. Teraz uczestnicy muszę przekładać je, by uzyskać efekt ukazany na karcie. Pierwszy gracz, któremu ta sztuka się uda, krzyczy Eureka! i zdobywa punkt. Przed kolejnymi etapami należy wrócić do zestawu startowego. Całość wygrywa ten gracz z 5 punktami.

Zestaw startowy, instrukcja oraz kolorowe pudełko.Zasady produkcji są proste, więc nie ma mowy o długim i nużącym wczytywaniu się w instrukcję. Ona zresztą również jest opisana w bardzo przystępny sposób. Warto też wspomnieć, iż twórcy zaproponowali inny wariant rozgrywki – w nim uczestnicy licytują, ile ruchów zrobią, by otrzymać układ z karty wyzwań, wygrywa ten z najmniejszą liczbą i jeśli uda mu się odtworzyć ustawienie kulek, wtedy zdobywa upragniony punkt. Można także spróbować sił samemu i próbować wykonywać układy wylosowane z talii. Rywalizacja pomiędzy graczami jest ogromna, dlatego Dr. Eureka jest niezwykle wciągający. Presja czasu natomiast sprawia, że każdy pojedynczy etap oraz cała partia są niesamowicie emocjonujące – tutaj zwycięstwo waży się do samego końca. Frustracja po przegranej jest tak duża, iż konieczne jest rozegranie kolejnych partii.

Sterylne laboratorium

Dzieło wydawnictwa Bard to przede wszystkim świetne i staranne wykonanie – wszystkie elementy są solidne (kulki, fiolki, karty), a do tego bardzo kolorowe.

Karty wyzwań oraz przykładowy układ cząsteczek.Na pochwałę zasługuje również pudełko prezentujące komiksowe, bajkowe ilustracje oraz znajdująca się w środku forma, dzięki której cała zawartość ma swoje miejsce i podczas przenoszenia nic się nie miesza. Zróżnicowany jest też poziom trudności wyzwań, jedne rozwiążemy szybciej, a inne zajmą nam chwilkę dłużej. Dr. Eureka to udana planszówka, przy której dobrze się będzie bawić każdy – rodzina lub grupka znajomych. A do tego ukończenie partii powinno zająć około 15 minut, więc nikt nie będzie marudził na brak czasu. Warto poeksperymentować!Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?