Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kapsle Hokej

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 lipiec 2016 18:18
  • Czytano: 1,099

Podobne publikacje

Kapsle Hokej

Ilość graczy: 2
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 25 minutLatem wolny czas spędzamy na różnych formach rekreacji. Mogą to być spacery, jazda rowerem lub kilka dyscyplin sportowych. A co jeśli za oknem brzydka pogoda? Wtedy możemy rozegrać mecz hokejowy w wersji wydawnictwa Trefl.

Lodowisko pełną gębą

Dzięki grze zręcznościowej Kapsle Hokej możemy rozegrać pojedynek dwuosobowy w kilku wariantach zabawy. Każdy z graczy otrzymuje swoje kapsle, w zależności od wybranej formy jest to pięć, trzy lub jeden kapsel. Naszym nadrzędnym zadaniem jest trafienie krążka (małego kapsla) do bramki. Oczywiście po drodze musimy bronić się przed atakami oponenta, celnie uderzać i oszukać bramkarza rywali. Pamiętać musimy także, że rozgrywka to nie wolna amerykanka, a w grze obowiązują różne zasady, o jakich dowiemy się z instrukcji. Najbardziej spodobał mi się wariant znany jako cymbergaj, w którym zabawa może się toczyć na czas bądź do momentu strzelenia określonej wcześniej liczby bramek.

Polacy w ataku, ale bramkarz przeciwników dobrze ustawiony.Zanim przystąpimy do właściwej rozgrywki, musimy złożyć nasze lodowisko. A jest ono okazałe – zadowalający jest nie tylko rozmiar, ale też dbałość o szczegóły takie jak bramki, reklamy na bandach, oznaczenia punktów wznawiania gry itp. W pudełku znajdziemy także dziesięć kapsli w dwóch różnych kolorach oraz zestaw naklejek, dzięki którym nasi bramkarze zyskają kolorowy trykot oraz kij, a kapsle przynależność do wybranej reprezentacji. Wśród krajów znajdziemy między innymi Polskę, USA, Kanadę, Czechy i Niemcy. Jeśli miałabym mieć do czegoś zastrzeżenie, to są to dwie kwestie – pierwsza dotyczy bramek, jakie nie są zbyt solidnie przymocowane, a druga odnosi się do kapsli, które mogłyby być cięższe. Ich lekkość powoduje, iż czasami po uderzeniu, kapsel przelatuje nad krążkiem.

Wciągająca rywalizacja

Rozgrywka w grze wydawnictwa Trefl jest niezwykle wciągająca. Walka trwa do samego końca, emocji nie brakuje, nie tylko wśród rywalizujących uczestników, ale również w gronie obserwatorów. Po każdej partii druga strona pragnie się odegrać, więc na pojedynczym meczu się nie kończy.

Cymbergaj (1 na 1) to zdecydowanie najłatwiejsza wersja gry.Główną zaletą gry zręcznościowej Kapsle Hokej są nieskomplikowane zasady, które każdy pojmie w kilka chwil. Liczy się przede wszystkim szczęście i precyzja w palcach oraz oczywiście dobra zabawa. Muszę także wspomnieć o świetnym i pojemnym pudełku, jakie dodatkowo dysponuje rączką, przydatną przy przenoszeniu gry. Jeśli to wszystko Was jeszcze nie zachęciło, to zwróćcie uwagę na sugerowaną cenę – 40,99 zł. Zainwestujemy niewielką kwotę, a otrzymamy świetną planszówkę, przy której spędzimy wiele emocjonujących chwil.


Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo

Komentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:14 lipiec 2016

    Nieco mam ochotę samemu nazbierać kapsli i móc pograć w wersję "zrób to sam". Sęk w tym, że lenistwo chyba w końcu zwycięży nad skąpstwem Smile