Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Figle-Migle w oceanie

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 29 czerwiec 2016 18:06
  • Czytano: 2,069

Podobne publikacje

Figle-Migle w oceanie

Ilość graczy: 2-3
Wiek graczy: 2-4+Little Planet to seria gier planszowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, zaprojektowana celem wspierania ich rozwoju. W jej skład wchodzą między innymi Safari Bam! Bam!, jaką miałam możliwość niedawno testować. Tym razem podjęłam się zrecenzowania kolejnego przedstawiciela tego cyklu – Figle-Migle w oceanie.

Przygoda w oceanie

Podobnie jak w przypadku pierwszej produkcji, dzieło wydawnictwa Trefl zawiera kilka wariantów gier, dzięki czemu planszówkę możemy wykorzystywać na różne sposoby, zaś przygoda w oceanie szybko się nie znudzi. Jedną z możliwości zabawy, jaka przypadła mi do gustu, jest Hops, do oceanu!, w której wykorzystujemy wszystkie elementy znajdujące się w pudełku oraz samo opakowanie. W tej wersji zadaniem dziecka jest wpłynięcie do oceanu wszystkimi zwierzątkami, zanim dopłynie do nich żeglarz.

Wszystkie elementy są starannie wykonane. Do gry wykorzystujemy także pudełko.Figle-Migle w oceanie ćwiczą również spostrzegawczość najmłodszych graczy – do tego posłużą warianty gry w memory oraz łączenia w pary identycznych elementów. Ponownie bardzo pomocna okazuje się książeczka z instrukcjami, w której znajdziemy ważne informacje tudzież cenne podpowiedzi. Znajdziemy w niej opis i zasady kilku rodzajów rozgrywek, jakie możemy wykorzystać podczas wspólnej zabawy. Oczywiście, na tym potencjał dzieła wydawnictwa Trefl się nie kończy – jeśli jesteśmy kreatywni, to nowe pomysły zawsze się pojawią.

Ośmiorniczka i przyjaciele

Na pochwałę zasługuje również wykonanie – oprócz kolorowej książeczki w pudełku znajdziemy starannie wykonaną dużą figurkę przedstawiającą żeglarza w łódce oraz kostkę do gry, dwustronną planszę z piękną ilustracją oceanicznej głębi i 12 tekturowych żetonów zawierających obrazki zwierząt. Wykorzystać możemy też samo opakowanie, którego wnętrze przedstawia ocean oraz plażę.

Plansza do gry, pionek w kształcie łódeczki oraz kostka.Figle-Migle w oceanie to gra planszowa zawierająca kilka wariantów zabawy, a każdy z nich przyniesie wiele radości oraz rozwinie zdolności poznawcze i manualne, słownictwo, pamięć i koncentrację, a także umiejętność rywalizacji czy współdziałania. Z dziełem wydawnictwa Trefl warto się zapoznać, a zwłaszcza że cena jest bardzo atrakcyjna.


Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?