Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Karty Dżentelmenów 4


Dzieło wydawnictwa Kojar po raz kolejny mnie nie zawiodło, a twórcy udowodnili, że czarny humor jest ich żywiołem. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze większej ilości salw śmiechu i udanej zabawy w doborowym towarzystwie. Dżentelmeni i Milejdi, szykujcie się na kolejną porcję trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi. Jest moc!

Carcassonne: Księżniczka i Smok


Dzieło wydawnictwa Bard wprowadza do rozgrywki trzy nowe elementy, jakie poszerzają zabawę o negatywną interakcję oraz możliwości taktyczne. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a pudełko zdobi przyjemna dla oka ilustracja. Zakup dodatku wiąże się z wydaniem około 40-45 złotych, co nie jest dużym kosztem za oferowaną zawartość, która z pewnością podgrzeje emocje.

Wild Shots


Jeśli szukacie prostej, ale wciągającej produkcji z dynamiczną rozgrywką, to warto zastanowić się nad zakupem karcianki Wild Shots, którą możemy cieszyć się w każdym miejscu (wystarczy tylko skrawek płaskiej powierzchni) i w różnym towarzystwie – w gronie rodzinnym oraz z przyjaciółmi. Kto chce zostać Szeryfem?

Bang! Gra kościana: Old Saloon


Jeśli jesteście posiadaczami podstawowej wersji gry, to powinniście odwiedzić Old Saloon, gdyż wprowadza on do rozrywki sporo zmian i rozwiązań, które uatrakcyjnią dotychczasową zabawę. Dzieło wydawnictwa Bard jest przy tym niedrogie oraz świetnie wykonane i idealnie sprawdzi się podczas imprez ze znajomymi.

Bang! Gra kościana


Jeśli lubicie klimat dzikiego zachodu i emocjonujące gry imprezowe, to powinniście zastanowić się nad kupnem dzieła wydawnictwa Bard, jakie niesie ze sobą proste reguły oraz szybką i dynamiczną rozgrywkę. Westernowe szachy na śmierć i życie.

Rosyjskie koleje


Dzieło wydawnictwa Bard to świetna ekonomiczna strategia wyróżniająca się przede wszystkim wciągającą mechaniką oraz sporą ilością kalkulacji. Grze zabrakło klimatu, ale wykonanie jest solidne i estetyczne, dlatego warto spróbować swoich sił i zawalczyć o tytuł najlepszego potentata kolejowego.

CV Pocket


CV Pocket to idealna propozycja dla fanów podstawowej wersji tytułu oraz osób nielubiących spędzać nad planszą kilku godzin – tutaj rozgrywka zajmuje około 20 minut, więc idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy lub rozweselacz podczas podróży i wakacji. Cena produkcji waha się w granicach 30-40 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przyniesie wiele emocjonujących chwil i nowych życiorysów.

Duże i Włochate


Duże i Włochate to karcianka idealna na rodzinne potyczki lub imprezy w gronie znajomych. Wymyślanie skojarzeń do dwóch, losowych przymiotników jest emocjonujące, a zwłaszcza uwzględniając ograniczenie czasowe. Ciekawym rozwiązaniem jest także wprowadzenie osoby zgadującej, co dodaje grze nutki hazardu. Naszą kreatywność przetestujemy w emocjonujący sposób i w atrakcyjnej cenie (około 30-35 złotych).

Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza podstawową wersję nowej edycji Carcassonne o dwie nowe opcje rozpoczęcia zabawy (miasto oraz rzekę), żetony Króla i Rabusia nagradzające za budowanie większych miast oraz dłuższych dróg, a także siedziby kultu i wiążące się z nimi pojedynki pomiędzy heretykami i mnichami. Jakość wykonania jest tradycyjnie bez zastrzeżeń, a cena waha się w granicy 45-50 złotych, co w połączeniu z całkiem sporą ilością ciekawych nowości sprawia, że dodatek Hrabia, Król i Rzeka powinien zakupić każdy fan Carcassonne.

Bystre Główki


Bystre Główki to karcianka idealna dla osób, które lubią ćwiczyć swoją pamięć i koncentrację w przyjemny oraz emocjonujący sposób. Tytuł sprawdza się idealnie w rodzinnym gronie, a jego cena jest atrakcyjna (około 20-25 złotych).

ZigZak: Skoki narciarskie


ZigZak: Skoki narciarskie to prosta, tania (około 10 złotych) i sympatyczna gra zręcznościowa, która idealnie sprawdza się w miłym towarzystwie, w trakcie przerwy pomiędzy seriami w zawodach Pucharu Świata. Zamiast oglądać 10-15 minutowy blok reklamowy, lepiej rozegrać jedną partyjkę i świetnie się przy tym bawić. Warto zakupić przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem.

Zero


Zero udowadnia, że prostota w każdym aspekcie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tytuł nie zawiera wielu elementów wymagających długiej nauki – są czytelne karty i nieskomplikowane reguły, jakie wciągają na dłużej. Emocji też nie braknie, a zwłaszcza w partiach pięcioosobowych, w których można stosować blefowanie. Pudełko jest nieduże (można je zabrać praktycznie wszędzie) i cena także (około 20 złotych).

Tigerilla


Szukacie prostej oraz emocjonującej gry dla młodszych graczy, jaka przy okazji będzie ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość? Zastanówcie się nad zakupem dzieła wydawnictwa Piatnik, które może pochwalić się świetnym wykonaniem, ciekawymi regułami oraz dwustronnymi żetonami łączonymi na rzepy, jakie przy każdej rozgrywce wyglądają inaczej. Poszukiwania czas zacząć!

Niezłe Ziółka


Prawdziwy kucharz posiada w swojej kuchni świeże zioła, a fan niezwykłych i klimatycznych gier planszowych powinien mieć w prywatnej kolekcji Niezłe Ziółka. Za około 30-40 złotych otrzymamy emocjonującą oraz wciągającą rozgrywkę pełną taktycznego siania i przemyślanego przesadzania. Gra pełna smaków!

Imionki


Jeśli szukacie sympatycznej gry, która idealnie sprawdzi się dla najmłodszych graczy podczas spotkań, podróży lub przyjęć, to bez wahania sięgnijcie po Imionki – produkcję ćwiczącą kreatywność, pamięć i refleks w atrakcyjnej cenie (około 25-30 złotych).