Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Kółka i Spółka


Kółka i Spółka to świetna propozycja dla najmłodszych graczy, przy której będą się świetnie bawić, a przy okazji poznają figury geometryczne, poprawią refleks i wyobraźnię przestrzenną. Cena gry wynosi około 25-30 złotych.

Super Farmer Delux


Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja dla osób szukających szybkiej i dynamicznej rozgrywki, w której każdy ma szansę na końcowy sukces. Świetna zabawa w przystępnej cenie (około 50 złotych) i pięknej oprawie.

Wilki i Owce


Jako miłośnik Carcassonne liczyłam na podobną rozrywkę i w pewnym sensie to otrzymałam. Niestety mankamenty w wykonaniu żetonów oraz ich obustronność, nie wpływają pozytywnie na odbiór i płynność zabawy. Chociaż cena tytułu jest atrakcyjna (około 35-40 złotych), to Wilki i Owce nie mają startu do dzieła Klausa-Jürgena Wrede.

Barcelona czy Werona?


Jeśli posiadacie dziecko, które musi podciągnąć się z geografii lub sami chcecie przetestować swoją wiedzę w tym zakresie, to Barcelona czy Werona? jest idealną propozycją, a zwłaszcza, że jej cena nie jest wygórowana (około 25-30 złotych). Czy jest przyjemniejszy sposób na naukę?

Carcassonne: Star Wars - Rozszerzenie 1


Carcassonne: Star Wars – Rozszerzenie 1 to dla fanów uniwersum i posiadaczy podstawowej wersji gry pozycja obowiązkowa, mimo iż nie wprowadza ona do zabawy zbyt wielu nowości, a jej zakup aktualnie wiąże się z wydaniem około 40-50 złotych. Jednak możliwość uzbrojenia swoich podwładnych i powiększenie grona postaci o Kylo Rena jest tego warta.

Gra o Tort


Jeśli jesteście łasuchami i uwielbiacie piec ciasta, to Gra o Tort jest idealną propozycją – rozgrywka jest krótka, a jej zasady można dopasować do wieku i ilości graczy. Smakowita i emocjonująca zabawa za około 45 złotych!

M/S Batory


Jako fanka kryminałów, bawiłam się przy M/S Batory rewelacyjnie – oprócz wciągającej i emocjonującej rozgrywki, otrzymałam także sposób na pobudzenie szarych komórek w doborowym towarzystwie. Cena gry wynosi obecnie około 120 złotych, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jakość jej wykonania, to nie wydaje się ona duża – w końcu wewnątrz opakowania znajdziemy między innymi trójwymiarowy model transatlantyku Batory. Najlepszy tytuł ubiegłego roku, jaki miałam przyjemność przetestować.

Wyspa Smoków


Dzieło wydawnictwa Granna udowadnia, że rywalizacja pomiędzy graczami nie jest warunkiem koniecznym, by zabawa była wciągająca i emocjonująca do samego końca. Świetne wykonanie idzie w parze z atrakcyjną ceną (około 45-50 złotych), dlatego warto uwzględnić ten tytuł, jako prezent dla dziecka powyżej piątego roku życia.

Majestat: Królewska Korona


Majestat: Królewska Korona to ciekawa propozycja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi i szukają szybkiej i intuicyjnej zabawy, ale także dla bardziej zaawansowanych graczy (trudniejszy wariant). Prostota zasad to nie jedyna zaleta tytuł – wyróżniająca jest też oprawa graficzna oraz świetne, solidne wykonanie. Cena produkcji waha się w granicy 100 złotych, ale jest ona warta tych pieniędzy, gdyż z pewnością będzie często wykorzystywana podczas rodzinnych spotkań.

Rekin


Rekin to prosta, emocjonująca i wciągają gra planszowa w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych), przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Idealna propozycja na rodzinne potyczki.

BioBlo Big Box


Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla swojej pociechy, to warto wziąć pod uwagę ekologiczne klocki BioBlo, które są wytrzymałe, łatwo zmywalne, ale przede wszystkim zadbają o rozwój wyobraźni, koncentracji oraz koordynacji dziecka. Cena Big Box wynosi około 300 złotych, więc to niemała kwota, ale zawsze można rozpocząć swoją przygodę od mniejszych zestawów (120 części kosztuje około 120 złotych, a na 204 elementy należy przeznaczyć ponad 200 złotych). Uwaga – niezwykle wciągająca zabawa!

Boss Monster: Twarde lądowanie


Czy warto inwestować w dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków? Zdecydowanie tak, nawet jeśli nieczęsto zdarzy nam się możliwość rozegrania partii 5-6-osobowej, to spora liczba nowych kart zwiększy regrywalność i doda więcej smaczku. Cena nie jest wygórowana (około 20 złotych), więc Twarde lądowanie powinno szybko zagościć w mrocznych podziemiach.

Big Fat Burger


Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków stanowi idealny pomysł na prezent (cena około 50 złotych) dla smakoszy hamburgerów, jacy uwielbiają emocjonującą rywalizację w gronie rodzinnym bądź z przyjaciółmi. Uwaga – mocno wciąga!

Karty Dżentelmenów 4


Dzieło wydawnictwa Kojar po raz kolejny mnie nie zawiodło, a twórcy udowodnili, że czarny humor jest ich żywiołem. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze większej ilości salw śmiechu i udanej zabawy w doborowym towarzystwie. Dżentelmeni i Milejdi, szykujcie się na kolejną porcję trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi. Jest moc!

Carcassonne: Księżniczka i Smok


Dzieło wydawnictwa Bard wprowadza do rozgrywki trzy nowe elementy, jakie poszerzają zabawę o negatywną interakcję oraz możliwości taktyczne. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a pudełko zdobi przyjemna dla oka ilustracja. Zakup dodatku wiąże się z wydaniem około 40-45 złotych, co nie jest dużym kosztem za oferowaną zawartość, która z pewnością podgrzeje emocje.