Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Samochody


Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna układanka z mnóstwem walorów edukacyjnych, kolorowymi i solidnymi puzzlami, dzięki której dziecko przetestuje swoją spostrzegawczość oraz małą motorykę. Pozna też pojazdy specjalne i ich charakterystykę. Elementy gry możemy wykorzystać również przy tworzeniu różnych opowieści i przygód. Cena jest równie atrakcyjna (około 20 złotych).

W moim domku


Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna gra edukacyjna z kolorowymi i solidnymi elementami, dzięki której dziecko przetestuje swoją spostrzegawczość oraz refleks. Elementy gry możemy wykorzystać również przy tworzeniu różnych opowieści i przygód, a cena jest niewygórowana (około 20 złotych).

Memy


Nowe dzieło wydawnictwa Kojar czerpie garściami z popularnych Kart Dżentelmenów, jednak zamiast kart z pytaniami mamy tu zdjęcia. Teksty są mocne i pełne czarnego humoru, dlatego dobrej zabawy nie zabraknie. Ilość i jakość obrazków trochę kuleje, więc warto poszerzyć je o swoje propozycje. Mimo tego salw śmiechu nie zabraknie, a każda impreza zostanie ubarwiona porcją przezabawnych memów. Świetna gra imprezowa dla okropnych ludzi!

Mama i Ja


Mama i Ja to gra-układanka o walorach edukacyjnych, z kolorowymi i solidnymi kafelkami, dzięki której dziecko poćwiczy swoją spostrzegawczość oraz małą motorykę. Pozna również nowe gatunki zwierząt. Na tym atrakcje nie muszą się skończyć, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wszystko to w atrakcyjnej cenie (około 20 złotych).

Karty Dżentelmenów 5


Karty Dżentelmenów po raz kolejny mnie nie zawiodły, a twórcy udowodnili, że czarny humor jest ich żywiołem. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze większej ilości salw śmiechu i udanej zabawy w doborowym towarzystwie. Dżentelmeni i Milejdi, szykujcie się na kolejną porcję trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi.

Figur Figle


Figur Figle to prosta i sympatyczna gra karciana, w której gracze muszą wykazać się błyskawicznym refleksem i jak najszybciej złapać odpowiednią kartę leżącą na stole. Zabawa obfituje w emocje, a przy okazji przećwiczy naszą spostrzegawczości, zwinności oraz umiejętność szybkiego szacowania. Jej wykonanie jest estetyczne, a cena niewygórowana (około 30 złotych).

Carcassonne: Owce i wzgórza


Carcassonne: Owce i wzgórza wprowadza do rozgrywki trzy nowe elementy, jakie poszerzają zabawę o nutkę hazardu oraz możliwości zdobycia dodatkowych punktów i rozstrzygnięcia remisu na naszą korzyść. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a pudełko zdobi przyjemna dla oka ilustracja. Zakup dodatku wiąże się z wydaniem około 40-45 złotych, co nie jest dużym kosztem za oferowaną zawartość, która z pewnością podgrzeje emocje.

Monster Park


Monster Park to sympatyczna gra karciana, w której wcielamy się w menedżerów parku potworów i próbujemy stworzyć najatrakcyjniejszy. Tytuł dysponuje kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz wciągającą zabawą. Warto nadmienić, iż produkcja zwyciężyła w V edycji konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem Granny”. Cena gry nie zrujnuje naszego portfela – obecnie około 40 złotych.

Mouse in the House


Dzieło wydawnictwa Piatnik to prosta, wciągająca i sympatyczna gra w solidnym wykonaniu, która bawiąc, przećwiczy pamięć dziecka. Emocjonujące poszukiwanie myszki nie oczyści do zera naszego portfela (cena około 40 złotych).

Zwierzęta na kontynentach


Zwierzęta na kontynentach to gra edukacyjna z licznymi wariantami zabawy, kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz przede wszystkim mnóstwem walorów edukacyjnych – poznanie przyrody, geografii i ekologii. To idealna propozycja do wspólnej rodzinnej rozgrywki. Cena także jest atrakcyjna (około 30 złotych).

Mało i Dużo


Mało i Dużo to gra edukacyjna przypominająca popularne memory, z kolorowymi i solidnymi kafelkami, dzięki której dziecko poćwiczy swoją spostrzegawczość oraz pozna znaczenie słowa przeciwieństwo. Tytuł możemy wykorzystać również jako tradycyjne memory i sprawdzić swoją pamięć. Wiele atrakcji za niewielką cenę (około 20 złotych).

Leśna włóczęga


Leśna włóczęga to gra edukacyjna bazująca na zasadach domina, z kolorowymi, solidnymi i dwustronnymi żetonami, dzięki której dziecko rozwinie uwagę, spostrzegawczość, zdolności manualne oraz myślenie logiczne i analityczne, a także nauczy się cyfr oraz wzbogaci dziecięcy słownik. Cena również jest atrakcyjna (około 30 złotych).

Kolorki


Kolorki to prosta gra edukacyjna w kolorowym i solidnym wykonaniu, która bawiąc, poszerzy wiedzę dziecka o nazwy barw i przedmiotów występujących w jego otoczeniu. Wciągająca zabawa za niewielką cenę (około 20 złotych).

Zaginiony skarb


Zaginiony skarb to emocjonująca gra planszowa z kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz mnóstwem walorów edukacyjnych – dzieci nauczą się opracowywania strategii oraz myślenia dedukcyjnego i analitycznego. Tytuł stanowi idealną propozycję do wspólnej rodzinnej rozgrywki. Cena także jest atrakcyjna (około 40 złotych).

Co robi miś?


Co robi miś? to wyjątkowa, sympatyczna gra edukacyjna w pięknym i solidnym wykonaniu, jaka bawiąc, rozwinie umiejętności i wiedzę dziecka, a przy okazji nie pozbawi Was mnóstwa pieniędzy (cena około 20 złotych).