Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Kieszonkowiec filmowy: Kamera, akcja!


Szukacie rozrywki na wakacje lub spotkanie ze znajomymi, jaka nie będzie wymagała nauki skomplikowanych zasad oraz wymagała dużej ilości płaskiej powierzchni? Dzieło wydawnictwa Edgard to ciekawa propozycja w solidnym wydaniu i atrakcyjnej cenie (około 10-15 złotych), którą każdy kinoman powinien mieć w swojej kolekcji.

Rzutem do mety


Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl Kraków to ciekawa propozycja dla fanów gier karcianych oraz kościanych, jacy lubią wyważoną rozgrywkę. Emocje i wysiłek szarych komórek są gwarantowane, a także odrobina blefowania. Produkcja została świetnie wykonana, więc nie musimy się martwić o jakość elementów gry po kolejnych partiach. Zakup tytułu wiąże się z wydaniem około 50 złotych.

Łap prosiaka


Dzieło wydawnictwa Granna jest skierowane głównie do najmłodszych graczy i to właśnie oni będą się najlepiej bawić. Produkcja nie jest skomplikowana, ale bazuje na spostrzegawczości, refleksie i zręczności, a dzięki temu może być stosowana jako przerywnik od trudniejszych tytułów bądź gra imprezowa. Aktualna cena to około 20-25 złotych.

Trefle


Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl Kraków to propozycja dla fanów klasycznych gier karcianych, jacy w Remika lub Makao rozegrali wiele partii. Emocje i dobra zabawa są gwarantowane, a w przypadku dodatkowej wersji także odrobina blefowania i hazardu. Całość jest świetnie wykonana – oprócz kart w pudełku znajdziemy także notes oraz ołówek, więc wystarczy zapakować niewielkie opakowanie i rozrywka na wakacjach jest zapewniona. A to wszystko za rozsądną cenę (około 30 złotych).

Sztama


Sztama to gra o nieskomplikowanych zasadach, krótkim czasie rozgrywki, bazująca na zarządzaniu znacznikami i dobieraniu odpowiednich kart rzeki. Jej wykonanie jest solidne, a dzięki niewielkiej ilości elementów, możemy zabrać ją na wakacje i cieszyć się zabawą praktycznie w każdym miejscu. Cena produkcji nie jest wygórowana – obecnie możemy nabyć ją za około 25-30 złotych.

Sherlook


Sherlook to niezwykle wciągająca i emocjonująca gra, która bazuje na spostrzegawczości oraz refleksie. Produkcja to idealna propozycja dla małych oraz większych detektywów, jakim szukanie różnic dostarcza mnóstwa zabawy. Tytuł może pochwalić się sporą regrywalnością, estetycznym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 50 złotych).

Sombrero czy Melonik?


Dzieło wydawnictwa Granna to emocjonująca rozrywka połączona z edukacją. Dzięki grze dzieci przećwiczą spostrzegawczość oraz pamięć i poznają nowe kraje oraz charakterystykę ich mieszkańców. A to wszystko w atrakcyjnym wydaniu i cenie (około 20-25 złotych).

Polska, Gola!


Mistrzostwa Świata w Rosji przeszły już do Fazy pucharowej, w jakiej nie ma naszych orłów (piłkarzy niemieckich i hiszpańskich również). Całe szczęście na pocieszenie możemy rozegrać kilka emocjonujących rywalizacji z udziałem reprezentacji Polski, które nastroją fanów piłki nożnej przed wieczornymi sesjami przed telewizorem. A to wszystko za około 30 złotych.

Grzybobranie w zaczarowanym lesie


Grzybobranie w zaczarowanym lesie to świetna, rodzinna produkcja niosąca wiele emocji oraz walory edukacyjne. Rywalizacja trwa do samego końca, a zwycięzcą jest najlepszy poszukiwacz grzybków, któremu niestraszna mieszkająca w pobliżu czarownica. Wykonanie tytułu jest niezwykle solidne i estetyczne, a jego cena atrakcyjna (około 40-45 złotych).

Tęcza


Tęcza łączy zabawę z walorami edukacyjnymi – rywalizując dzieci przećwiczą poznane kolory, a dodatkowo wykażą się też spostrzegawczością i dobrą pamięcią. Wykonanie jest bardzo solidne, dlatego nie musimy się martwić o stan elementów gry po kolejnych partiach. Zakup kolejnego tytułu z cyklu Zmysły wiąże się z wydaniem około 20-25 złotych.

Carcassonne: Wieża


Dodatek Wieża poszerza nową edycję gry Carcassonne o możliwość budowania wieży i brania do niewoli jeńców, co utrudni oponentom zdobywanie punktów. Nowością jest także tekturowa wieża, z której losujemy kafelki. Mimo niewielkiej ilości elementów, rozszerzenia ma spory wpływ na uatrakcyjnienie zabawy. Jakość wykonania jest jak zwykle świetna, a w oczy rzuca się nowy format pudełka. Cena jest większa od wcześniej wydanych dodatków i obecnie waha się w granicy 60 złotych.

Boss Monster: Narzędzia zagłady


Fani podstawowej wersji dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków, dla których rozgrywka w Boss Monster jest stałym punktem podczas spotkań ze znajomymi, nie powinni zwlekać i nabyć Narzędzia zagłady (za około 15-20 złotych). Będzie trudniej o zwycięstwo, ale emocje gwarantowane.

Escape Room


Jeśli kochacie tego typu rozrywki, to dzieło wydawnictwa Trefl Was nie zawiedzie. Znajdziecie tu intrygujące historie, ciekawe i zróżnicowane wyzwania oraz mnóstwo emocji. A wszystko w świetnym wykonaniu. Cena również nie jest zaporowa (około 115 złotych), a już w sierpniu ukażą się dwa dodatki – Wesołe miasteczko i Tajemnicze morderstwo, czyli nowe scenariusze do ogrania. Idealna propozycja na imprezy z przyjaciółmi.

Na tropie skarbu


Na tropie skarbu to druga produkcja nawiązująca do przygód sympatycznych stworków, jaka dostarczy najmłodszym graczom mnóstwa emocji, a przy okazji poćwiczy ich pamięć (wariant II) i zachęci do poznawania otaczającego ich świata. Cena tytułu jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

Grzybobranie z rodziną Treflików


Dzieło wydawnictwa Trefl to świetna propozycja dla najmłodszych graczy uwielbiających planszówki i przygody sympatycznych stworków. Produkcja dostarcza mnóstwa emocji i zabawy oraz zachęca do leśnych spacerów i poznawania świata przyrody. Jej cena jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.