Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Polska - Gra z historią


Najnowsze dzieło wydawnictwa Trefl udowadnia, że można dobrze się bawiąc, poprawić swoja wiedzę z historii Polski bez testowania jej. Przy okazji możemy także lepiej poznać geografię naszego kraju. Przy większej liczbie osób emocje gwarantowane!

Rachmistrz


Jeśli macie dzieci w wieku szkolnym (10+), to powinniście zastanowić się nad zakupem gry Rachmistrz. Za około 20-25 złotych zyskacie nie tylko emocjonującą planszówkę, ale również przyjemny sposób na naukę matematyki i wyćwiczenie obliczania w pamięci. Liczyć każdy może…

Karty SteamPunk


Jeśli lubicie od czasu do czasu rozegrać partyjkę w grę karcianą oraz styl epoki wiktoriańskiej, to bez wahania sięgnijcie po Karty SteamPunk, jakie są estetycznie wykonane, zawierają niezwykłe ilustracje, ciekawe informacje oraz propozycje pięciu gier (Kierki, Makao, Remik, Wist, 66). Zakup wiąże się z wydaniem około 20 złotych, a dla fana tego stylu będzie to świetny prezent.

extra Fakty


Dzieło wydawnictwa Trefl sprawdza się idealnie na imprezach ze znajomymi, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobrą zabawę, a na drugim chęć zwycięstwa, bo bez szczęścia trudno w grze extra Fakty o triumf. Warto również zaprosić do rozgrywki więcej osób, a wtedy będzie znacznie ciekawiej i bardziej emocjonująco. Pewne jest jedno – śmiechu nie zabraknie!

Squla Quiz - Klasa 4-6


Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja dla uczniów klas 4-6, jacy przy dobrej i emocjonującej zabawie, sprawdzą i poszerzą swoją wiedzę. Jej zakup wiąże się z wydaniem około 25-30 złotych, a dodatkowo zyskamy kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Bananagrams


Jeśli lubicie rozwiązywać krzyżówki w rodzinnym gronie, to musicie zaopatrzyć się w dzieło wydawnictwa Trefl. Bananagrams to dynamiczna, emocjonująca i szybka gra słowna, przy której miło spędzicie czas.

Zwierzątka


Zwierzątka to kolorowa i sympatyczna gra, która łączy rodzinną rozrywkę z walorami edukacyjnymi, a tym samym stanowi idealny (i niedrogi – około 20 złotych) prezent dla naszej pociechy.

Mały Miś


Jeśli szukacie dla swojego dziecka wyjątkowej gry edukacyjnej, która bawiąc rozwinie jego umiejętności i wiedzę, a przy okazji nie pozbawi Was mnóstwa pieniędzy (zakup wiąże się z wydaniem około 20 złotych), to bez wahania sięgnijcie po śliczną i bajkową produkcję Mały Miś.

Boom Boom: Auta 3


Boom Boom: Auta 3 to idealny prezent dla osób lubiących szybką i szaloną zabawę, serię filmów animowanych Auta oraz prostą i krótką rozgrywkę. Produkcja może pochwalić się również świetnym i kolorowym wykonaniem, a także przystępna ceną (około 30 złotych).

Kosmopolis


Dzieło wydawnictwa Granna to ciekawa propozycja, jaka adresowana jest do starszych graczy, lubiących dynamiczną rozgrywkę stanowiącą połączenie strategii oraz hazardu. Cena Kosmopolis jest także atrakcyjna (około 30 złotych). Prawdziwa „Gra z pazurem”.

Astro Jam


Astro Jam to ciekawa, logiczna planszówka, której zabrakło dopracowania kilku elementów. Osobiście grało mi się całkiem przyjemnie, ale zdaję sobie sprawę, że jej wady mogą szybko i skutecznie zniechęcić do rozegrania kolejnych partii, a zwłaszcza mniej doświadczone osoby. Cena nie jest wygórowana (około 45 złotych), ale za taką kwotę można kupić lepsze produkcje.

Piston Cup


Piston Cup to sympatyczna propozycja dla najmłodszych fanów gier planszowych oraz filmu Cars 3, jaki dostarczy sporo emocji podczas pojedynków na torze wyścigów o tytuł mistrza kierownicy. A wszystko to w atrakcyjnej cenie (około 20-25 złotych).

Squla Quiz - Klasa 2-3


Jeśli szukacie ciekawej produkcji edukacyjnej, która przy okazji sprawi dziecku sporą frajdę i dostarczy mnóstwa emocji, to zapoznajcie się ze Squla Quiz – Klasa 2-3. Cena tytułu jest atrakcyjna – zakup wiąże się z wydaniem około 25-30 złotych, a przy okazji zyskamy kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Ranczo Party


Ranczo Party to sympatyczna karcianka z prostymi zasadami, krótką rozgrywką oraz fajnymi ilustracjami – idealna dla młodszych graczy oraz osób, które szybko się nudzą i nie lubią długo uczyć się zasad.

Rule the Galaxy


Rule the Galaxy to udana produkcja o ciekawej mechanice, emocjonującej i szybkiej rozgrywce, prostych zasadach, atrakcyjnej cenie (około 35 złotych) oraz świetnie wykonana, którą mogę polecić nie tylko fanom Gwiezdnych Wojen. Tytuł idealnie się sprawdza również w trybie solo. Moc jest w tej grze silna!