Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Sushi Dice


Sushi Dice to sympatyczna, dynamiczna i emocjonująca gra imprezowa, w której uczestnicy muszą być szybcy i zwinni jak ninja, by na koniec móc pochwalić się tytułem najlepszego kucharza. Cena produkcji wynosi około 50 złotych, a dobra zabawa gwarantowana.

Cukierki


Jeśli szukacie lekkiej produkcji na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie i w atrakcyjnej cenie (około 30 złotych), to zastanówcie się nad zakupem dzieła wydawnictwa Granna – tytuł jest wciągający, emocjonujący i bardzo kolorowy. Kto ma ochotę na Cukierki?

Full Speed


Jeśli Wasze dziecko uwielbia gry planszowe oraz film animowany Auta, to Full Speed jest jedną z ciekawszych propozycji – tytuł z pewnością dostarczy sporo emocji i frajdy podczas wielu pojedynków na torze wyścigów. Obecna cena produkcji to około 50 złotych.

Gacek, gdzie jesteś?


Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja na rodzinną rozrywkę, dzięki której dzieci nie tylko będą się świetnie bawić, ale również uczyć spostrzegawczości. Oprócz walorów edukacyjnych, Gacek, gdzie jesteś? może pochwalić się też estetycznym, kolorowym i bajkowym wykonaniem, jakie zachwyci nie tylko najmłodszych graczy. Cena produkcji jest niezwykle atrakcyjna (około 25 złotych), więc warto zastanowić się nad zakupem tego tytułu.

Shop Hop


Dzieło wydawnictwa Piatnik to idealna propozycja na rodzinne potyczki. Cena produkcji wynosi około 50-60 złotych, co nie jest dużą kwotą przy tak solidnym i kolorowym wykonaniu. Rozgrywka jest emocjonująca i wciągająca, a zwycięstwo zależy nie tylko od szczęścia w losowaniu, ale również od odpowiedniego zarządzania naszymi finansami. Shop Hop bawi i uczy!

Kieszonkowy bystrzak


Kieszonkowy bystrzak to lekka i świetna produkcja, która przyniesie wiele emocji i zabawy. Tytuł idealnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, wyjazdach czy długich podróżach, a jego cena jest niezwykle atrakcyjna – obecnie zakup wiąże się z wydaniem około 10-15 złotych.

Top A Top: Family


Jeśli szukacie emocjonującej gry imprezowej dla całej rodziny (bez względu na wiek), w której kluczem jest refleks i spostrzegawczość, to Top A Top: Family jest idealną propozycją. Rozgrywka jest szybka i nie zajmuje mnóstwa czasu, zasady są proste, wykonanie solidne, a cena atrakcyjna (około 40-45 złotych). Jedynym mankamentem jest konieczność poznania i nauczenia się znaczenia kafelków akcji, mimo iż ilustracje sporo ułatwiają. Na miejsca, gotowi, Start!

BioBlo


Jeśli szukacie ekologicznych klocków dla swojego dziecka, jakie są wytrzymałe i łatwo zmywalne, to warto zastanowić się nad zakupem dzieła wydawnictwa Piatnik. Zestaw 204 elementów kosztuje około 200 złotych, ale istnieje także mniejsza wersja zawierająca 120 części, na którą trzeba przeznaczyć 150 złotych. BioBlo to nie tylko świetna i różnorodna zabawa, ale przede wszystkim rozwój wyobraźni, koncentracji oraz koordynacji dziecka. W każdym tkwią ogromne pokłady kreatywności, wystarczy je wydobyć!

Boss Monster: Następny poziom


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków ponownie przenosi nas do mrocznych i niebezpiecznych podziemi, w których uczestnicy w roli złego Bossa muszą eliminować bohaterów pragnących zdobyć cenne skarby. Boss Monster – Następny poziom to także kolejna dawka klimatu retro gier wideo z odrobiną humoru. Właściciele pierwszej części serii mogą potraktować tytuł jako rozszerzenie i cieszyć się nowymi kartami i możliwościami, a debiutujący w roli potworów otrzymają ciekawą i wciągającą karciankę w atrakcyjnej cenie (około 50 złotych).

Boss Monster: Niezbędnik bohatera


Osoby posiadające podstawową wersję dzieła wydawnictwa Trefl-Kraków i stale z niej korzystające nie powinny zwlekać, a nabyć Niezbędnik bohatera. Dodatek urozmaici rozgrywkę i podniesie jej poziom trudności, a jego cena jest atrakcyjna (około 15-20 złotych).

Boss Monster


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to przede wszystkim nietypowy pomysł na zabawę – w końcu możemy być tymi złymi – oraz niesamowity, mroczny klimat z odrobiną humoru, jaki zaprezentowany jest w formie pixel artu. Spora losowość, tematyka oraz negatywna interakcja nie wszystkim przypadnie do gustu, ale osoby, które docenią takie rozwiązania, będą mogły cieszyć się też prostą oraz wciągającą i emocjonującą mechaniką. Boss Monster idealnie sprawdzi się podczas spotkań z przyjaciółmi – pojedyncza partia nie zajmie nam wiele czasu (około 30 minut), a przyniesie prawdziwą walkę o przetrwanie w niebezpiecznych podziemiach.

Kalambury de Luxe


Jeśli szukacie świetnej i emocjonującej gry imprezowej, to powinniście zainwestować około 50 złotych i zakupić Kalambury de Luxe. Czeka Was mnóstwo wygibasów oraz niezwykłych dzieł sztuki.

Hanafuda


Jeśli jesteście zafascynowani Krajem Kwitnącej Wiśni i uwielbiacie karcianki wszelakiej maści, to z kartami Hanafuda musicie się zapoznać. Przyniosą Wam one nie tylko mnóstwo zabawy, ale także ciekawą wiedzę o kulturze Japonii. A to wszystko w bardzo przystępnej cenie – za około 25 złotych.

Carcassonne: Cyrk objazdowy


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza podstawową wersję gry o tematykę cyrkową, jaka nadaje produkcji weselszego charakteru i wprowadza małe zamieszanie podczas tworzenia terenu. Do jakości wykonania również nie mam zastrzeżeń – jedynym elementem, który mógłby zostać inaczej potraktowany jest dyrektor cyrku, jakiemu nie przypadła żadna specjalna rola. Warto też wspomnieć, iż dodatek jest dostępny tylko dla nowej edycji, a posiadacze pierwszej wersji nie będą mieli okazji zbudowania własnego cyrku. Aktualna cena Carcassonne: Cyrk objazdowy waha się w granicy 45-50 złotych.

Gigamon


Jeśli szukacie tytułu łączącego zabawę z edukacją, a przy tym dysponującego piękną oprawą, emocjonującą rozgrywką oraz w przystępnej cenie (około 30 złotych), to zdecydowanie polecam Gigamon – idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.