Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Sombrero czy Melonik?


Dzieło wydawnictwa Granna to emocjonująca rozrywka połączona z edukacją. Dzięki grze dzieci przećwiczą spostrzegawczość oraz pamięć i poznają nowe kraje oraz charakterystykę ich mieszkańców. A to wszystko w atrakcyjnym wydaniu i cenie (około 20-25 złotych).

Polska, Gola!


Mistrzostwa Świata w Rosji przeszły już do Fazy pucharowej, w jakiej nie ma naszych orłów (piłkarzy niemieckich i hiszpańskich również). Całe szczęście na pocieszenie możemy rozegrać kilka emocjonujących rywalizacji z udziałem reprezentacji Polski, które nastroją fanów piłki nożnej przed wieczornymi sesjami przed telewizorem. A to wszystko za około 30 złotych.

Grzybobranie w zaczarowanym lesie


Grzybobranie w zaczarowanym lesie to świetna, rodzinna produkcja niosąca wiele emocji oraz walory edukacyjne. Rywalizacja trwa do samego końca, a zwycięzcą jest najlepszy poszukiwacz grzybków, któremu niestraszna mieszkająca w pobliżu czarownica. Wykonanie tytułu jest niezwykle solidne i estetyczne, a jego cena atrakcyjna (około 40-45 złotych).

Tęcza


Tęcza łączy zabawę z walorami edukacyjnymi – rywalizując dzieci przećwiczą poznane kolory, a dodatkowo wykażą się też spostrzegawczością i dobrą pamięcią. Wykonanie jest bardzo solidne, dlatego nie musimy się martwić o stan elementów gry po kolejnych partiach. Zakup kolejnego tytułu z cyklu Zmysły wiąże się z wydaniem około 20-25 złotych.

Carcassonne: Wieża


Dodatek Wieża poszerza nową edycję gry Carcassonne o możliwość budowania wieży i brania do niewoli jeńców, co utrudni oponentom zdobywanie punktów. Nowością jest także tekturowa wieża, z której losujemy kafelki. Mimo niewielkiej ilości elementów, rozszerzenia ma spory wpływ na uatrakcyjnienie zabawy. Jakość wykonania jest jak zwykle świetna, a w oczy rzuca się nowy format pudełka. Cena jest większa od wcześniej wydanych dodatków i obecnie waha się w granicy 60 złotych.

Boss Monster: Narzędzia zagłady


Fani podstawowej wersji dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków, dla których rozgrywka w Boss Monster jest stałym punktem podczas spotkań ze znajomymi, nie powinni zwlekać i nabyć Narzędzia zagłady (za około 15-20 złotych). Będzie trudniej o zwycięstwo, ale emocje gwarantowane.

Escape Room


Jeśli kochacie tego typu rozrywki, to dzieło wydawnictwa Trefl Was nie zawiedzie. Znajdziecie tu intrygujące historie, ciekawe i zróżnicowane wyzwania oraz mnóstwo emocji. A wszystko w świetnym wykonaniu. Cena również nie jest zaporowa (około 115 złotych), a już w sierpniu ukażą się dwa dodatki – Wesołe miasteczko i Tajemnicze morderstwo, czyli nowe scenariusze do ogrania. Idealna propozycja na imprezy z przyjaciółmi.

Na tropie skarbu


Na tropie skarbu to druga produkcja nawiązująca do przygód sympatycznych stworków, jaka dostarczy najmłodszym graczom mnóstwa emocji, a przy okazji poćwiczy ich pamięć (wariant II) i zachęci do poznawania otaczającego ich świata. Cena tytułu jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

Grzybobranie z rodziną Treflików


Dzieło wydawnictwa Trefl to świetna propozycja dla najmłodszych graczy uwielbiających planszówki i przygody sympatycznych stworków. Produkcja dostarcza mnóstwa emocji i zabawy oraz zachęca do leśnych spacerów i poznawania świata przyrody. Jej cena jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

5 sekund Bez Cenzury


5 sekund Bez Cenzury to propozycja dla dorosłych graczy, którzy są otwarci na trudne zagadnienia i nie krępują się udzielać na nie odpowiedzi. Tytuł dostarcza mnóstwa emocji i śmiechu, dlatego stanowi idealną propozycję na imprezy w gronie znajomych. A do tego jest dostępny w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych).

Carcassonne: Mosty, zamki i bazary


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza nową edycję gry Carcassonne o bazary, zamki i mosty, jakie umożliwiają uczestnikom zdobycie dodatkowych punktów, kafelków terenu oraz dostarczają możliwość rozbudowy miasta lub drogi bez konieczności posiadania odpowiedniej płytki. Jakość wykonania jest świetna, a cena waha się w granicy 40-45 złotych, co w połączeniu z dużą ilością nowości sprawia, że ósmy dodatek jest warty zainteresowania.

Santa Maria


Santa Maria to emocjonująca produkcja z intuicyjnymi regułami, jaka sprawnie łączy rozwiązania znane z innych gier, ale pozbawiona wyjątkowego klimatu, co ostatecznie może wpłynąć na utonięcie w morzu podobnych tytułów. Oby nie, bo zabawa przy niej jest świetna. Obecna cena gry wynosi około 90 złotych.

Bazyliszek


Kolejne dzieło wydawnictwa Granna z cyklu Legendy polskie dostarczy uczestnikom zabawy wiele emocji, a przy okazji przećwiczy ich spostrzegawczość oraz refleks, bez których szanse na zwycięstwo są znikome. Idealna propozycja dla poszukiwaczy skarbów w atrakcyjnej cenie (około 30 złotych).

Graffiti Playing Cards


Jeśli jesteście fanami sztuki ulicznej i lubicie gry karciane, to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków – estetycznie i solidnie wykonane oraz zawierające niezwykłe ilustracje, ciekawe informacje o graffiti oraz propozycje pięciu gier (Kierki, Makao, Remik, Wist, 66). Wydatek nie będzie duży (około 20 złotych), a dla fana street artu będzie to prezent trafiony w dziesiątkę.

Górą i Dołem


Górą i Dołem to emocjonująca gra o charakterze przygodowym, mogąca pochwalić się również świetnym wykonaniem. Jednak długość rozgrywki oraz spora ilość zasad sprawia, iż tytuł mogę polecić jedynie osobom, jakich godzinna lub dwugodzinna zabawa nie znudzi i wytrwają naukę reguł. Aktualna cena gry wynosi około 100 złotych.